Grosuplje, Radovljica in Dol do suverenih zmag

Spremljali smo Gorenjski derbi, ki so ga brez večjih težav dobili rokometaši Radovljice in se s tem zavihteli na vrh prvenstvene razpredelnice, kot edina ekipa s 100% izkupičkom. Grosupeljčani so bili na domačem igrišču boljši od rokometašev Gorišnice. Rokometaši Dola so prvi prvenstveni poraz zadali ekipi ŠD Mokerc-Kig.

RK GROSUPLJE : RD MOŠKANJCI GORIŠNICA  31:26 (16:11)
Pernovšek 6, Klemenčič, Kučič in Stopar po 5; Šandor 9, Hrupič 8

Domači rokometaši so začeli silovito, povedli s 3:0 in dali vedeti, da jih nocoj zanimat zgolj dve točki. A gostje so hitro vrnili udarec in izenačili na 4:4. Po nekaj minutah igre gol za gol, nato pa je sledil nov nalet Grosupeljčanov, ki so v 14. minuti povedli z 10:6. Gostitelji so odtlej nadzorovali potek srečanja, v 26. minuti povedli s šestimi goli prednosti (15:9), kar je bila tudi najvišja prednost prvega polčasa. Do konca prvega dela igre so gostje zaostanek zmanjšali za gol in tako sta ekipi na odmor odšli ob razliki petih zadetkov (16:11). Tako kot v prvi so tudi drugi polčas odlično odprli domači rokometaši in povedli s sedmimi goli naskoka (18:11). Nato pa so se prebudili tudi gostje in po delnem izidu 1:6, v 40. minuti prišli le še na tri zadetke (19:16). Po minuti odmora je moral razumljivo seči domači strateg Andraž Podvršič. Domači so v nadaljevanju ponovno zaigrali bolj zbrano in v 50. minuti ponovno povedli z osmimi zadetki prednosti (26:18). Gostje zaostanka niso mogli več nadoknaditi, čeprav so se v 56. minuti približali na štiri gole (28:24). Grosupeljčani pa so se na koncu veselili zmage z rezultatom 31:26.

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK FRANKSTAHL RADOVLJICA  26:34 (12:16)
Štremfelj 10, Stojanovič 7; Debelak J. 14, Debelak Ž. 11

Vse do 20. minute sta bili ekipi izjemno izenačeni nato pa so gostje prvič povedli s tremi goli prednosti (8:11). Z minuto odmora je moral odreagirat domači strateg Marko Berce in s tem zaustaviti krajši naletov gostov. In to mu je tudi uspelo, saj so gostje prednost do konca polčasa povišali le še za gol in na odmor odšli s prednostjo štirih golov (12:16). Silovit začetek drugega polčasa je gostujočim rokometašem prinesel prednost šestih zadetkov (14:20). Gosti niso več dovolili, da bi si Železničani približali. Prednost so počasi višali in v 56. minuti povedli že z desetimi goli naskoka (23:33) in s tem razrešili vse dvome o zmagovalcu. Gostitelji so do konca srečanja poraz nekoliko ublažili, a je bil ta še vedno velikih osem zadetkov (26:34).

RK DOL TKI HRASTNIK : ŠD MOKERC-KIG  36:31 (18:13)
Hočevar 9, Cigler 7; Tanko 9, Drnovšek 6

Prvih 10. minut so imeli manjšo pobudo gostujoči rokometaši in vodili z 5:7. Nato pa je sledil nalet Dolanov, ki so po delnem izidu 8:1 povedli s petimi zadetki prednosti (13:8). Prednosti petih golov so domači obdržali vse do prvega polčasa. Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 18:13. Bolje so v drugi polčas vstopili gostje in zaostanek znižali na tri gole (21:18). V 40. minuti so domači znova povedli s petimi zadetki (24:19), a so Ižance še enkrat vrnili udarec in se približali le še na dva gola (25:23). Do zadnjih 5. minut srečanja gostje niso dovolili, da bi se Dolani znova oddaljili. Ižancem pa je v zaključku pošlo moči, kar so domačini izkoristili in povedli s šestimi zadetki prednosti (36:30). Končni rezultat 36:31 so postavili rokometaši Iga.