Hrvatice poražene, Japonke popolnoma razbile Paragvaj

Hrvaška Brazilija

V skupini G, kjer igrajo Hrvaška, Japonska, Brazilija in Paragvaj so potekale prve tekme. Hrvaška je pričakala Brazlijo, Japonska pa Paragvaj. Medtem, ko se je ena tekma končala z dokaj tesnim rezultatom, je bilo na drugi tekmi več kot dvajset zadetkov razlike. Kako so potekale današnje tekme?

Hrvaška : Brazilija – 25:30

Za naše južne sosede se je prvenstvo začelo s tekmo proti Brazilkam. Te so hitre povedle in vodile praktično celo srečanje. Prelom prvega polčasa se je zgodil po vodstvu južnoameričank z 12 proti 10. Z močnim napadom in zaključkom polčasa so hitro dosegle šest golov in povedle za šest. Drugi polčas se je začel v enakem slogu, Hrvatice pa niso imele odgovora na razigrane Brazilke. Na polovici drugega polčasa so Hrvatice izgubljale že z devetimi goli razlike, a se pri koncu tekme vrnile in s serijo 4-1 uspele znižati zaostanek. Za kaj več je žal zmanjkalo časa.  Tekma se je končala z zmago Brazilije z rezultatom 25:30.

• Valentina Blažević – 7 golov
  • Ćamila Mičijević – 6 golov

V spodnjem prispevku si lahko ogledate izjave hrvaških rokometašic po tekmi z Brazilkami.

Japonska : Paragvaj – 40:17

Na drugi tekmi skupine se je igral rokomet v eno smer. Japonke so močno vstopile v tekmo in povedle s 4 proti 0. Paragvajke so želele odgovoriti, a bližje od treh golov zaostanka ni šlo. Rokometašice iz dežele vzhajajočega sonca so pritisnile na plin in prvi polčas dobile z rezultatom 19:10. Le kdo bi vedel, da Paragvajke do številke devetnajst ne bodo prišle? Drugi polčas se je začel pričakovano in v stilu fenomenalnega napada Japonk. Nasprotnicam so pustile le sedem zadetkov, same pa jih dosegle trikrat več. Zadnji gol na tekmi je pripadel Japonkam, ki so povedle s 23 zadetki prednosti in končale tekmo z rezultatom 40:17.

V soboto pričakujemo tekmi Paragvaja in Hrvaške ter Japonske in Brazilije.