Ig in Gorišnica do zmag na tekmah sredine lestvice

V 1.B ligi sta bili v tem vikendu na sporedu še dve tekmi. Rokometaši Gorišnice so bili v gosteh boljši od Grosuplja, medtem ko so rokometaši Iga na domačem parketu ugnali ekipo RK Dol TKI Hrastnik. Ekipa RD Alples Železniki je bila v tem krogu prosta, zaradi izstopa Rudarja pa tekma ta vikend niso odigrali rokometaši Radovljice.

RK GROSUPLJE : RD MOŠKANJCI-GORIŠNICA  23:28 (12:14)
Jakše 6, Sivka in Plut po 4; Zupanič 8, Ozmec 6

Ekipa sta v tekmo vstopili z enakimi točkovnim izkupičkom devetih točk. Od začetka tekme smo bili tako priča izenačeni tekmi. Po polovici prvega polčasa pa so si gostje prvič na tekmi priigrali štiri gole prednosti (4:8). Tako je moral domači strateg Andraž Podvršič seči po minuti odmora. Do zaključnih minut prvega polčasa sta ekipi igrali igro gol za gol nato pa so se domačini približali le še na gol zaostanka (12:13). Prvih 30. minut pa so z golom zaključili gostje in tako na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov (12:14). Po dobrih 5. minutah drugega dela igre so domačini rezultat izenačili na 15:15 in tako je moral z minuto odmora odreagirat trener gostov Siniša Radujkovič. Takoj po minuti odmora smo spremljali nekaj izenačenih minut nato pa nov nalet rokometašev Gorišnice. Po delnem izidu 0:6 so te namreč prišli do vodstva 18:24 in si tako 10. minut pred koncem obračuna priigrali lepo prednost pred zaključkom. Tekmo so nato le še mirno pripeljali do konca in se veselili zmage z rezultatom 23:28.

ŠD MOKERC KIG : RK DOL TKI HRASTNIK  33:28 (15:16)
Drnovšek 8, Stopar 7; Brilej, Zobarič in Simončič po 6

Tako kot na prej omenjeni tekmi sta se tudi tu ekipi v tekmo podali z enakim točkovnim izkupičkom in tudi tukaj z devetimi točkami. Ižanci so nadzorovali potek prvega polčasa. Vseskozi so imeli na računa dva zadetku prednosti. Vse do 13. minute, ko so povedli za tri gole (7:4). Po izenačenem nadaljevanju pa so v 24. minuti gostje rezultat izenačili na 13:13. Po minuti odmora domače ekipe pa so igralci Gorišnice v 26. minuti znova povedli. In s prednostjo gola so gostje odšli tudi na odmor (15:16). Začetek drugega polčasa pa v skladu s celo tekmo. Izjemno izenačen. Gostje so prednost še nekoliko povečali, Ižanci so rezultat hitro izenačili nato pa so po slabi polovici drugega dela igra rokometaši Gorišnice znova povedli, prvič na tekmi s tremi goli prednosti (21:24). A do 52. minute je domačinom uspelo znova rezultat izenačiti, tokrat na 26:26. Zadnjih 8. minut pa je popolnoma pripadlo gostiteljem, ko so si priigrali prednosti in na koncu slavili s kar precej zanesljivo razliko petih golov (33:28).