Krka prizadejala prvi poraz Krčanom, Izola ostaja v stiku z vrhom, Škofljica boljša od Sevnice

V 15. krogu 1.B lige smo bili priča izjemno izenačenim obračunom. Na derbiju vodilnih ekip je ekipa MRK Krka prizadejala prvi poraz in tako odvzela prve točke ekipi RK Krško. Izolani so bili v gosteh boljši od Črnomlja in tako ostajajo v stiku z vrhom in v borbi za napredovanje v Ligo NLB. Na tekmi med četrto in peto uvrščeno ekipo pa so rokometaši Škofljice na domačem parketu porazili Sevnico.

MRK KRKA : RK KRŠKO  24:23 (14:11)
Ernestl 6, Knavs in Lončar po 5; Sintič in Glaser po 6

Rokometaši Krke so v tekmo vstopili oslabljeni. Ekipe s klopi ni vodil glavni trener Mirko Skoko, manjkal pa je tudi prvi organizator igre Tilen Kukman. V prvih 15. minutah prvega polčasa smo spremljali zelo izenačen obračun. Gostitelji so sicer povedli z dvema zadetkoma prednosti, a so gostje rezultat hitro izenačili (6:6). Domači pa so po novem naletu in delnem izidu 3:0 povedli z 9:6 in tako gostujočega trenerja Aleja Kukavico prisilili v minuto odmora. V 24. minuti so Krkaši povedli že za štiri gole (12:8), a sta ekipi na odmor vseeno odšli ob razliki treh zadetkov (14:11). Tudi prvih 15. minut drugega polčasa je minilo v izenačenem vzdušju. Prav po polovici drugega polčasa pa so domači povedli za pet golov (20:15). Končnica tekma pa ne najboljša za gostitelje. Krčani so počasi zaostanek začeli nižati in tako v 58. minuti rezultat izenačili na 23:23. Krkaši so v 59. minuti znova prišli do vodstva 24:23, a napad na tekmi so imeli še gostje. A domačini se lahko za osvojeni dve točki zahvalijo vratarju Blažu Brajerju, ki je ubranil strel Tadeju Sobotiču in tako poskrbel, da je zmaga ostala doma.

RK ČRNOMELJ : RD BUTAN PLIN IZOLA  17:20 (6:12)
Muhič 5, Jovanović 4; Poberaj in Jeseničnik po 5

Zaspan začetek tekme, saj smo prvi gol videli šele v 5. minuti srečanja in sicer s strani rokometašev Črnomlja. Tekma se ni prav posebej razživela, saj ekipi nista bili strelsko učinkoviti. V 13. minuti je bil tako rezultat 3:3. Gostje so nato po delnem izidu 0:3, v 21. minuti povedli s 3:6 in si kot prvi priigrali omembe vrednejšo prednost. Izolanom se je nato vendarle nekoliko odprlo in tako so si do konca prvih 30. minuti uspeli priigrati prednost šestih golov (6:12). Prav tako drugi polčas ni bil izjemno bogat z zadetki. Vsaj v začetni fazi ne. Domači so v 40. minuti zaostanek znižali na štiri gole (10:14) in se tako počasi vračali v tekmo. Nato smo spremljali nekaj izenačenih minut, v 54. minuti pa so Primorci znova povedli za šest golov (13:19). V zaključku tekme so gostitelji zaostanek znižali na tri gole (17:20) za kaj več pa jim je zmanjkalo časa. Ob rezultatu 17:20 se je tekma tudi končala.

ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : RK SEVNICA  27:26 (11:9)
Rot Juš 11, Rot Jon 5; Cigler 7, Mrgole 5

Pričakovali smo izenačeno tekmo, saj je ekipi pred tekmo na lestvici ločila zgolj ena točka. In po dokaj izenačenem začetku so kot prvi v 13. minut s štirimi goli (6:2) povedli domačini. V naslednjih 10. minutah so na terenu prevladovali gostje in po delnem izidu 2:5 prišli le še na gola zaostanke (8:7). V zaključku so gostitelji znova povedli s tremi goli prednosti (10:7), a so Sevničani zaostanek znižali na dva zadetka in tako sta ekipi na odmor odšli ob rezultatu 11:9. Rokometaši Škofljice so si hitro na začetku drugega polčasa priigrali štiri gole prednosti (13:9). Po nekaj izenačenih minutah so v 45. minuti domači prednost povečali še za dodaten goli in povedli z 20:15. Do zadnjih minut smo spremljali izenačen obračun. Gostje pa so se v zaključnih minutah približali le še na gol zaostanek, a popolnega preobrata jim ni uspelo pripraviti. Tekma se je tako končala z rezultatom 27:26.