Ig in Škofljica do novih suverenih zmag

Zadnji dve tekmi 10. kroga 1.B lige smo spremljali na Igu ter Radovljici. Ižanci so gostili predzadnjo ekipo Sevnice in jo brez večjih težav ugnali z dvanajstimi goli prednosti (40:28). Gorenjci so na domačem parketu gostili zasedbo Škofljice. Gostje so z zmago 29:37 vknjižili četrto zaporedno zmago in se tako na lestvici prebili že na 7. mesto.

ŠD MOKERC KIG : RK SEVNICA  40:28 (18:15)
Dular 10, Tanko 8, Kozole 8, Pinterič in Kuhar po 6

Ižanci so tekmo odprli z dvema goloma in povedli z 2:0, a so gostje rezultat hitro izenačili na 2:2. Po nekaj izenačenih minutah so v 12. minuti gostitelji povedli z 8:5. V 19. minuti so domačini prednosti povišali še za dodaten gol (12:8), a so se Sevničani po delnem rezultatu 0:3 ekspresno približali le še na gol zaostanka (12:11). Sledil pa je nov nalet igralcev Iga, ki so v nekaj minutah znova prišli do treh zadetkov prednosti  (14:11). Te prednosti do konca polčasa niso več izpustili iz rok. Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 18:15. V prvi polovici drugega polčasa pa so domačini stvari postavili na svoje mesto. Povedli so s sedmimi goli prednosti (28:21) in naredil velik korak proti novi zmagi. Gostom niso več dovolili, da bi se resneje približali. Prednost so počasi višali in v 56. minuti povedli z desetimi zadetki naskoka (37:27). Do konca srečanja so prednost še povečali in se veselili nove suverene zmage z rezultatom 40:28. Ižanci tako ostajajo na vrhu 1.B lige.

RK FRANKSTAHL RADOVLJICA : ŠRD ŠKOFLJICA  29:37 (19:17)
Muršec 7, Debelak Ž. 6; Rot Jon 11, Kljun in Rot Juš po 6

V tekmo so bolje vstopili domačini ter si v 7. minuti priigrali tri gole prednosti (5:2). A sledil je nalet gostov, ki so po delnem izidu 0:4 v 13. minuti prišli do vodstva 5:6. Do konca prvih 30. minut smo nato spremljali izjemno izenačeno tekmo z veliko menjavanja v vodstvu. Obe ekipi sta povedli tudi z dvema goloma prednosti, a nobeni se ni uspelo resneje oddaljiti. Gostje so z dvema goloma povedli v 18. minuti (7:9), Radovljičani pa prav ob koncu prvega dela igre in na odmor odšli ob prednosti 19:17. V drugem polčasu pa so na igrišču prevladovali rokometaši Škofljice. Tako so v drugih 30. minutah stvari postavili sebi v prid in se na koncu razveselili zmage z rezultatom 29:37.