Igralci Krškega kljub borbenosti morali premoč priznati Velenjčanom

Spremljali smo obračun 7. kroga lige NLB med RK Gorenje Velenje in RK Krško.  Velenjčani so igralce RK Krško gostili v Rdeči dvorani.

V začetnih minutah tekme je sicer nekoliko bolje kazalo  rokometašem Krškega, vendar nikakor nismo mogli napovedati v katero smer se bo prevesil boj. Ko je že kazalo, da so se gostujoči oddaljili od domačinov, se je tehtnica nato prevesila na stran Velenjčanov. V 24. minuti je zadel Alen Šibanc in krško ekipo znova popeljal v vodstvo (10-11). Vodili so vse do 33. minute, ko je bi rezultat ponovno izenačen (16-16), nato pa je bil natančen tokrat velenjski igralec Urban Pipp, ki je zadel vodilno točko.

Rezultat Velenjčanov se je kasneje le še povečeval, krški igralci pa jih nikakor niso mogli ustaviti in niti ohranjati razlike v rezultatu. Kljub minuti odmora v 41. minuti tekme, ko je rezultat znašal (21-17) RK Krško enostavno ni mogel dohiteti tekmecev, katerih rezultat se je le še povečeval in oddaljeval od gostujočih. Prav tako ni pomagal ponovni time – out v 50. minuti tekme, ko so domačini povedli z desetimi točkami razlike (30 – 20) in tako razblinili vse dvome o morebitnem preobratu tega srečanja.

Krški igralci so tako morali priznati premoč igralcem Gorenja, ki so veljali za favorita. Končni rezultat je znašal 37 -24.