Norveški prvaki premagali Celjane

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu elitne lige prvakov gostovali pri norveškem prvaku Elverumu. Tekma se je končala z rezultatom

V dvoboj so bolje krenili domačini, ki so po otvoritvenem zadetku do 7. minute prišli do treh golov prednosti (5-2). Do desete minute srečanja so prednost povišali na štiri (8-4), nato pa so sledile minute Celjanov, ki so se s tremi zaporednimi zadetki vrnili na zgolj gol zaostanka (8-7). Celjani so v preostanku polčasa večji del zaostajali zgolj za zadetek, ekipi pa sta si izmenjevali gol za gol. Sklepne minute prvega dela so pripadle domačinom, ki so preko hitrih protinapadov prednost povišali na tri gole. Ekipo sta na odmor odšli z rezultatom 17-14.

Drugi polčas se je rezultatsko začel podobno prvemu. Uvodne minute so pripadle domačinom, po desetih minutah igre v nadaljevanju pa so sledile minute Celjanov, ki so z delnim izidom 0-3 znižali zaostanek na -2 (22-20). Sledila sta dva zadetka domačinov, nato pa ponovno trije zaporedni goli celjskih grofov, kar je pomenilo zaostanek za en zadetek po odigranih 48. minutah (24-23). V napetni končnici srečanja sta obe ekipi kazali veliko željo po zmagi, vendar je domačinom uspelo iztržiti zmago z rezultatom 31-29.

Pri norveških prvakih se je pod 8 zadetkov podpisal Tabias Grondahl, za Celjane pa je enako število zadetkov prispeval Stefan Žabić.