Imamo azijskega prvaka

V finalu azijskega pokala je bila reprezentanca Katarja boljša od reprezentance Bahrajna.

Bahrajn je na tekmi vodil le nekajkrat v prvem polčasu, a ne več kot za zadetek. Po 17. minuti srečanja pa Katar na tekmi ni več zaostajal. Po zadetku Ahmada Madadija je Katar ob polčasu povedel že za 3 (14:11). Po delnem izidu 3:0 v drugem polčasu se je Bahrajn približal le na gol (15:14), a to ni zmedlo Katarja, pritisnili so na plin in do 52. minute so prišli do vodstva z osmimi zadetki (26:18). Tekma je bila odločena, knčni rezultat pa je bil 29:24.

Najboljši strelec srečanja je bil Frankis Marzo z osmimi zadetki.

Tretje mesto so osvojili rokometaši Savdske Arabije, ki so bili s 26:23 boljši od Irana. Savdska Arabija je vodila celotno srečanje, v zadnjih 10 minutah je Iran nevarno zapretil a do preobrata ni prišlo.