Ižanci dobro premešali razmere na lestvici

Tekma med Igom in Krškim je obetala veliko in to tudi ponudila. Ig se je z zmago enakovredno vključil v boj za Ligo NLB, medtem ko se je Krško s sedmim letošnjim porazom od borbe za napredovanje že skoraj poslovilo.

Začetek tekme je potekal izenačeno. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, najprej so vodili gostje iz Krškega za gol, nato so vodstvo za gol prevzeli domači igralci Mokerca. Prvo malce višjo prednost so si priigrali Ižanci, ko so v 23. minuti povedli s 13:10. A to vodstvo ni trajalo dolgo. Do konca polčasa je gostom uspelo priti na zaostanek zgolj enega gola (15:14).

V drugem delu igre so domačini takoj na začetku povedli s 17:15, a so nato po prejetem rdečem kartonu Žige Kastelica (Ig) gostje uspeli izenačiti na 18:18. Ižanci so nato ponovno povedli za 2 (20:18), a so čez nekaj minut Krčani zopet izenačili. Napeta tekma je imela tudi napeto končnico. V 53. minuti so gostje povedli s 26:24, a so Ižanci takoj odgovorili in izid poravnali. Zadnji zadetek na tekmi je v 57. minuti dosegel Žarko Makivič, ki je postavil končni izid 27:26.

Na tej tekmi velja pohvaliti predvsem Denisa Tabakovića, ki je bil z 11 doseženimi zadetki definitivno jeziček na tehtnici v prid Ižancev.

Ižanci so se z zmago vmešali v boj za 1. Ligo NLB, saj imajo enako točk kot četrti Ivančani. Za drugim mestom, ki ga trenutno zaseda Ljubljana, zaostajajo za 4 točke. V prihodnjih krogih pa jih še čaka dvoboj tako proti SVIŠ-u kot proti Ljubljani.