Ižanci na lestvici prehiteli Šmartno

Na tekmi med ekipama, ki sta pred tekmo imeli enako število točk, smo videli precej nihanj obeh ekip. Po vodstvu domačih že za 7 zadetkov so se gostje približali na -1, vendar je zmaga ostala doma.

Prva tretjina prvega polčasa je bila izenačena (6:5 v 10. minuti). Po delnem izidu 4:0 so domači prešli v vodstvo 10:5. Svojo prednost 4, 5 zadetkov so do 26. minute branili in v zadnjih dveh minutah prvega polčasa še nadgradili na 21:14 ob koncu prvega polčasa.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so dosegli prve 4 zadetke in znižali izid na 21:18. V 41. minuti so domači ponovno povedli za +5 (26:20). Do 47. minute so gostje naredili delni izid 1:6 in se popolnoma vrnili v tekmo z rezultatom 27:26. Tudi minuta odmora domačega trenerja Šimona v 44. minuti ni ustavila naleta gostov. Očitno so se gostje precej utrudili, saj so domačim dovolili delni izid 4:0 in ponovno vodstvo z 31:26. Do konca tekme so se gostje še enkrat približali na -2 (34:32), vendar v zadnji minuti tekme. Domači so z zadetkom v zadnji minuti potrdili zmago s 35:32.

Pri domačih sta Tabakovič (11 (1/2 iz 7m)) in Matevž Žagar (7) dosegla več kot polovico vseh zadetkov svoje ekipe. Podobno je bilo pri gostih, kjer sta Justin (11 5/6 iz 7m) in Cirar (6) prav tako dosegla več kot polovico vseh zadetkov svoje ekipe.

Ekipa iz Iga je z 20 točkami na 7. mestu, Šmartno pa z dvema točkama manj eno mesto nižje.

ŠD Mokerc KIG – RD Herz Šmartno 35:32 (21:14)
Športna dvorana OŠ Ig, gledalcev: 110, sodnika: Marko in Matjaž Pirc

ŠD Mokerc KIG: Grudnik 10 obr., Žagar Ž., Žagar M. 7, Bučar 4, Petek, Comino, Legen 2, Štamcar, Makivič, Kalabić 2, Kastelic 4 obr., Gorišek 5, Tabakovič 11, Leš 4
Trener: Roman Šimon

RD Herz Šmartno: Sadar M. 2 obr., Žižek, Ribarič 1, Cirar 6, Berglez, Justin 11, Bahovec 3, Zobarič 1, Rozina 1, Muratovič 11 obr., Bučar, Avsec 5, Jerina, Močnik 4, Kukovica
Trener: Filip Gradišek

Izključitve: ŠD Mokerc KIG 4 minute, RD Herz Šmartno 10 minut

Diskvalifikacije: ŠD Mokerc KIG 1, RD Herz Šmartno –