Pomurje do svoje prve domače zmage!

Rokometaši Pomurja so zelo pogumno napovedovali prvo zmago in jo po vodstvu gostov iz Radeč skozi večji del tekme tudi prigarali. Vrnil se je Gregorec, ki je 3 sekunde pred koncem dosegel zmagoviti zadetek in domačine popeljal do zmage s 33:32.

Domači so povedli z 2:1, ko so gostje do 8. minute naredili delni izid 0:5 in povedli z 2:6. Po minuti odmora domačega trenerja Potočnjaka so domači vzpostavili ravnotežje do 14. minute, ko so gostje ponovno stopili na plin in v 16. minuti povedli z 6:11. Med 18. in 22. minuto so domači naredili delni izid 5:1 in se popolnoma približali gostom na 12:13. Sledili so 4 zaporedni zadetki gostov in vodstvo 12:17. Do konca prvega polčasa so domači uspeli izid znižati na 16:18.

V začetku drugega polčasa so domači že v 34. minuti izenačili na 19. Gostje so prednost 2,3 zadetka držali do 45. minute, ko so se domači v 49. minuti ponovno popolnoma približali na 25:26. V 54. minuti so rokometaši Pomurja končno uspeli drugič izenačiti in 2. minuti kasneej tudi povesti za +2 (30:28). Prednost ni dolgo trajala saj so gostje v predzadnji minuti po 15. zadetku Zakoška izenačili na 31. PO dveh hitrih zadetkih v zadnji minuti na vsaki strani je domači trener 20 sekund pred koncem tekme vzel že 3 minuto odmora. Domači so imeli kljub igralcu manj napad za zmago. Po nekaj podajah se je povratniku Gregorcu uspelo izmuzniti gostujoči obrambi in je 3 sekunde pred koncem tekme iz 6. metrov premagal gostujočega vratarja in veselje domačih ob prvi zmagi v 1.B ligi se je lahko začelo.

Pri gostih je potrebno omeniti vratarja Klinarja, ki je poleg 16 obramb (33% uspešnost) zadel še 2 zadetka in Zakoška (5/5 iz 7m), ki je zadel 15 zadetkov iz 16 strelov. Pri domačih pa sta Bombek  4/4 iz 7m) in Osterc dosegla po 8 zadetkov.

Poleg razmerja obramb (Pomurje 4, Radeče 16) je potrebno omeniti tudi izgubljene žoge. Pomurje jih je izgubilo 10, Radeče pa kar 16.

Rokometaši so s prvo zmago in 3. točkami še vedno zadnji, 3 točke za predzadnjim mestom. Radeče ostajajo na 10. mestu.

RK Pomurje – RK Radeče Papir Nova 33:32 (16:18)
športna dvorana OŠ 3, M. Soota, gledalcev: 60, sodnika: Dejan Colner in Luka Šebek

RK Pomurje: Škrjanec 3 obr., Marič Vild 1 obr., Bombek 8, Osterc 8, Gregorec 6, Žižek Cvetko 3, Hedl 2, Hameršak 2, Štumpf 1, Falež 1, Kocan 1, Topolovec 1, Pintarič, Zver
Trener: Alan Potočnjak

RK Radeče Papir Nova: Klinar 16 obr. in 2 zadetka, Čajko D., Zakošek 15, Mrgole 7, Savanovič 4, Kaučič 2, Koritnik 1, Hrovat L. 1, Stegne, Kozole, Potočnik, Hrovat Ž., Ivančič
Trener: Uroš Privšek

Izključitve: RK Pomurje 10 minut, RK Radeče Papir Nova 16 minut

7metrovke: RK Pomurje 4/4, RK Radeče Papir Nova 5/5

Rokometaši Pomurja v naslednjem krogu gostujejo pri igralcih iz Krškega, ekipa Radeč pa nove točke iskala v domači dvorani proti Črnomlju.

Pripravil: Matej Fefer