Krimovke zaključile s porazom

Rokometašice Krima Mercatorja so na zadnji tekmi glavnega dela evropske Lige prvakinj morale priznati premoč madžarskemu FTC-ju. Ta je z zmago 31:27 skočil na tretje mesto skupine 2, Krimovke so drugi del elitnega evropskega tekmovanja končale s petimi točkami.

Hitro so domače rokometašice povedle z 2:0, Tigrice pa so vseskozi lovile priključek. Hitra igra je na obeh straneh poskrbela za nekaj izgubljenih žog, grobo obrambo domačink je spretno izkoriščala Polona Barič, ki je bila v prvem polčasu nezgrešljiva s črte sedmih metrov. Končni rezultat prvega polčasa je le nekaj sekund pred iztekom časa zapečatila Nina Zulić (16:11).

V drugem polčasu sta bili ekipi popolnoma izenačeni. Tigrice so večkrat zmanjšale zaostanek na štiri zadetke, večji poudarek je v napadu dobila Tamara Mavsar, ki je v drugem polčasu dosegla kar sedem zadetkov. Tudi drugi polčas so z zadetkom zaključile Krimovke. Končni izid tekme (31:27) je s svojim zadetkom določila Ines Amon.

Evropska sezona se bo s četrtfinalnimi tekmami nadaljevala v aprilu, Krimove rokometašice pa čaka pomembno delo v domačih tekmovanjih. V prihajajočem tednu bodo tako odigrale zadnji tekmi prvega dela državnega prvenstva, konec marca bosta na sporedu še zaključna turnirja Pokala Slovenije in regionalne lige.