IZENAČEN PRVI POLČAS: Kdo bo spisal zgodovino?

V Zlatorogu se je zbralo okoli 4000 tisoč gledalcev, ki so pričarali noro vzdušje za noro tekmo.

Prvi polčas smo bili priča več menjavam vodstva, nobena od ekip pa si ni priigrala več kot dveh zadetkov prednosti. Težave s svojimi hitrimi preigravanji je gostom povzročal Tilen Strmljan, na drugi strani pa je bil na enak način učinkovit Lovro Višček, ki je svoji ekipi priigral več najstrožjih kazni. Dolenjci so v prvem delu veliko asistirali na položaj krožnega napadalca kjer je čakal Miodrag Čorsović, za domačo obrambo pa se je večkrat zvito pritihotapil še Staš Slatinek Jovičić. Trener Trima, Uroš Zorman je veliko rotiral zunanjo linijo svoje ekipe ter tako ohranjal svoje igralce sveže. V prvih 30. minutah sta se z nekaj lepimi obrambami predstavila tudi oba vratarja Bojan Čudić in Nebojša Bojić, ki sta se prav tako vpisala med strelce. Prvi polčas se je zaključil ob rezultatu 16:16.

Boj med zasedbo Toskića in Zormana je v prvem delu upravičil svoje veliko zanimanje.