Izenačena tekma v Kopru pripadla domačinom

Na obali smo spremljali obračun med RD Koper in RK Maribor Branik. Koprčani so pred domačimi navijači hoteli osvojiti prvi dve točki v novi sezoni potem, ko so bili na prvi tekmi malenkost prekratki. Mariborčani pa so hoteli osvojiti še drugi dve točki na obali potem, ko so bili v prvem krogu boljši od Izole.

Domačini so v tekmo bolje vstopili in hitro prišli na prednost treh golov (3:0). Takšno prednost so držali vse do 12. minute, ko se vodili 7:4 nato pa preporod Štajercev. Z delnim izidom 1:5 so v 19. minuti prvič na tekmi povedli. V golu gostov je bil odlično razpoložen tudi Gregor Lorger, ki je z nekaj imenitnimi obrambami svojo ekipo držal v igri. Tako sta ekipi na polčas odšli poravnani ob rezultatu 13:13.

Drugi polčas so bolje odprli Mariborčani, ki so z dvema hitrima zadetkoma prišli prav do take prednosti (13:15). Gostitelji so rezultat hitro uspeli poravnati, a so si gostje še enkrat več hitro s tremi zadetki Stefana Žabića in golom Tadeja Soka prišli na tri gole prednosti (16:19). Mariborčani so prednosti tokrat uspeli držati dlje, tudi s pomočjo tudi v drugem polčasu izjemnega Lorgerja. A na krilih domačih navijačev so Koprčani z delnim izidom 4:0, na tekmi znova povedli (20:19). S tem so trenerja Štajercev Siniša Markoto v 49. minuti prisilili v minuto odmora. Domačini so imeli kar nekaj priložnosti, da bi si že pred samim koncem priigrali lepo prednost in s tem tekmo mirno pripeljali do konca, a so vse zapravili. S tem so dali možnost Mariborčanom, da ostanejo v stiku in ohranjajo možnosti za ugoden rezultat. Koprčani so v 56. minuti ostali tudi brez Dragana Pavlovića, ki je zaradi grobe igre prejel direkten rdeči karton. Za Koprčane to ni bil prehud udarec, čeprav so v zaključku tekme trepetali za zmago. Na koncu so v razburljivi končnici vendarle slavili z rezultatom 24:23 in tako prišli do prve zmage v novi sezoni.

Pri domačinih sta bila s petimi zadetki najučinkovitejša Tine Poklar in Staš Jovičić, za goste je Tadej Sok dosegel osem golov. Pri Mariborčanih velja izpostaviti tudi vratarja Gregorja Lorgerja, ki se je zaustavil pri petnajstih obrambah.

KOPER : MARIBOR BRANIK  24:23 (13:13)