Izola še vedno drži stik z vrhom

Izola je zadnjo tekmo v letu 2018 v domači dvorani pričakala v vlogi favorita in večina je verjetno pričakovala, da bodo z zadnjeuvrščenim in tokrat oslabljenim Pomurjem opravili s pol moči.

Začetek tekme je bil presenetljivo izenačen. V 1. minuti so domači prvič povedli za +2 (5:3), vendar so jih gostje v 12. minuti ujeli na 6. V 16. minuti je domači trener Radojkovič že vzel prvo minuto odmora, ko je precej oštel svoje varovance. Očitno je to pomagalo, saj so domači rokometaši v 22. minuti povedli z 13:9. Prednost 3, 4 zadetkov so držali do 25. minute, ko so gostje tudi dosegli zadnji zadetek v prvem polčasu (15:12). Do konca prvega polčasa so domači zadeli še 4-krat in na odmor odšli s prednostjo 19:12.

Drugi polčasa so domači začeli izvrstno in šele v 38. minuti dovolili prvi zadetek gostov za vodstvo 23:13. V drugem polčasu je bila igra precej izenačena, saj do na klopi Izole dobili priložnost igralci, ki po navadi ne igrajo veliko. V drugem polčasu smo videli samo 19 zadetkov, 11 so jih zadeli domači in 8 gostje. Končni izid 30:20 za domače.

Pri domačih je Jurič dosegel 7 zadetkov, Redžič pa 6. Pri gostih sta izstopala Osterc (8) in Falež (6), ki sta skupaj dosegla 14 od skupno 20 zadetkov Pomurja.

RD Butan plin Izola – RK Pomurje 30:20 (19:12)
športna dvorana Izola, gledalcev 300, sodnika: Tomaž Kržan in Matic Romih

RD Butan plin Izola: Gregorič, Jurič 7, Smej, Poles, Božič 2, Beganovič, Alessio, Brumen 1, Redžič 6, Poberja 2, Kőnig 2, Nikolič 4, Čolić 2, Gašperšič 3, Husič 1
Trener: Fredi Radojkovič

RK Pomurje: Škrjanec, Osterc 8, Bombek 2, Štumpf, Černela, Žižek Cvetko 1, Vild Marič, Falež 6, Kozelj 1, Kocan, Hameršak 2
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: RD Butan plin Izola 4 minute, RK Pomurje 4 minute

7metrovke: RD Butan plin Izola 3/4, RK Pomurje 1/1

V zadnjem krogu rokometaši Izole gostujejo v Črnomlju, rokometaši Pomurja pa gostijo Slovan.