Izola slavila prvo zmago v državnem prvenstvu

Na prestavljeni tekmi drugega kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige je ekipa ŽRK Trgo ABC Izola prišla do svoje prve zmage.

V sredo 13. oktobra je bila na sporedu prestavljena tekma drugega kroga. Na Ptuju sta se pomerili domači ŽRK Ptuj in ŽRK Trgo ABC Izola. Do svoje prve zmage so prišle primorke, ki so se tako na lestvici točkovno izenačile s Ptujčankami. Na zelo izenačenem obračunu so štajerke vodile do rezultata 5:4, potem pa so Izolske rokometašice prevzele pobudo in na polčas odšle z razliko dveh golov, bilo je 11:13.

Ptujčanke so v drugem polčasu nekajkrat prišle do izenačenja, a na koncu jim preobrata ni uspelo doseči, tako da je bil na koncu 26:24 v korist gostij. Najboljša strelka pri zmagovalkah je bila Sara Hodžič, pri domačinkah pa so Alja Polona Krasnič, Nika Bedrač in Minea Kolenko vse dosegle po 6 golov.