Izola (začasno) na prvem mestu v 1.B ligi

Izola je z zmago v zadnjem krogu jesenskega dela začasno skočila na prvo mesto prvenstvene lestvice. V Črnomlju je premagala domačo ekipo z rezultatom 27:31. Slovenj Gradec in Slovan igrata v soboto.

Izolani so, glede na prvenstveno lestvico, v Črnomelj pripotovali kot izraziti favoriti. Na začetku tekme tega niso opravičili. Do 23. minute so si namreč šele drugič uspeli priigrati prednost +2 (10:12), pa še to prednost so hitro zapravili, saj so jih domačini v 25. minuti ujeli na 12. Gostje so šele v zadnjih dveh minutah uspeli obdržati prednost 2 zadetkov. Rezultat polčasa 15:17.

V prvih 5. minutah drugega polčasa so gostje držali prednost 2 zadetkov, ko so med 36. in 42. minut naredili delni izid 0:5 in povedli z 18:25. Žarek upanja za domače je posijal v 47. minuti ko so domači znižali na 21:25, vendar so rokometaši Izole ponovno zadeli nekaj zaporednih zadetkov in 9 minut pred koncem tekme povedli z 21:29. Do konca tekme so Črnomaljci uspeli rezultat le znižati na končnih 27:31.

Pri domačij je Štrucelj dosegel 9 zadetkov, se s tem utrdil na lestvici strelcev na prvem mestu in bo ostal najboljši strelec jesenskega dela. Slobodnik se mu je pri domačih s 7 zadetki še najbolj približal. Pri gostih sta Božič in Poberaj dosegla prav tako po 9 zadetkov.

Kot že zapisano je Izola skočila na prvo mesto, Črnomelj pa je s petimi točkami na predzadnjem, 13. mestu.

RK Črnomelj – RD Butan Plin Izola 27:31 (15:17)
športna dvorana Loka, gledlcev 106, sodnika: Ilija Pajič in Tomaž Rantah

RK Črnomelj: Kostelec 1, Pezdirc 2, Medic, Ogulin, Štrucelj 9, Peteh 5 obr., Horvat 1, Slobodnik 7, Weiss 4, Stariha 2, Mihelič 1, Plut 4 obr., Lozar, Radojčič, Aupič 20 obr., Slemenšek
Trener: Zoran Šutej

RD Butan Plin Izola: Gregorič, Smej, Poles, Božič 9, Beganovič 1, Zoriš Stepančič, Alessio, Redžič 3, Poberaj 9, Nikolič 4, Čolić 2, Gašperšič 3, Husić 24 obr.
Trener: Fredi Radojkovič

Izključitve: RK Črnomelj 4 minute, RD Butan Plin Izola 12 minut

7metrovke: RK Črnomelj 3/3, RD Butan Plin Izola 2/2