Izolani nadvladali Sevničane

V 17. krogu 1. B Državne rokometne lige sta se pri članih pomerili ekipi RD Butan plin Izola in RK Sevnica. Prvi polčas je bil precej izenačen, potem pa so domačini z močnejšo in hitrejšo igro. Ko so gostje znižali zaostanek, so jim domačini ponovno pobegnili. Vzorec se je ponavljal vse do konca tekma, ko so Izolani še dodatno povečali svojo prednost in na koncu kljub poskusom Sevničanov za preobratek zmagali.

Igro so odločneje pričeli Izolani in povedli. Vodstvo so hitro prevzeli Sevničani, a so jih domačini znova ujeli in prvi del tekme končali z izido, 14 : 12. V nadaljevanju je sledilo zatišje s strani domačinov, kar je pripomoglo, da so se gostje približali na le še gol zaostanka (15 : 14).  Domen Stopar in Anže Jeseničnik sta poskrbela za 2 uspešna strela v enem napadu in izolsko ekipo ponovno nekoliko oddaljila (17:14). Tako je potekalo tudi naslednjih nekaj minut obračuna; ko so se Sevničani uspeli približati, so Izolani znova pobegnili. Domačini so v končnici vodstvo še povečali in vodili že s 6 goli naskoka (25 : 18). Gostje so jih skušali zaustaviti. Uspeli so zmanjšati razliko, a je za preobrat tekme zmanjkalo časa. Srečanje se je končalo z zadetkom Bastjana Bedeneta (28 : 24).

Največ golov so zadeli Domen Gerjovič (6), Anže jeseničnik (6) in David Smej (6).
Izkazal se je izolski vratar Aleš Štavar (47%).