Škofljica do zmage na sosedskem derbiju

Rokometaši Škofljice so v 17. krogu 1.B rokometne Lige prišli do zmage nad sosedi iz Grosuplja. Spremljali smo trdno tekmo, kot se za derbi spodobi. Na koncu so se zmage veselili gostje, ki so slavili z rezultatom 31-33.

Prvih 10. minut je pripadlo domačinom, ki so bili v rahli prednosti. Vodili so z 5-4. Nato so se razigrali gostje, ki so že v naslednjih 5. minutah povedli z 6-8. Do konca polčasa so prednost vzdrževali in na polčas odšli s tremi zadetki prednosti.

Že v začetku drugega dela so gostje prišli do 6 zadetkov prednosti, domačini pa so se do konca tekme uspeli približati. V 58. minuti se je domača ekipa približala na le 2 zadetka zaostanka, več pa jim ni uspelo. Gostje so se veselili zmage z 31-33.

V domači ekipi je 7 zadetkov dosegel Jan Horžen, po 6 pa Luka Klemenčič in Matej Kučič. Za Škofljico je bil 9krat uspešen Luka Kljun, 7 zadetkov je dodal Jon Rot, 6 pa Juš Rot.