Kastelic na zaostali tekmi Bundeslige do nove zmage

Danes so bile v Bundesligi odigrane 3 zaostale tekme, od naših legionarjev pa se je predstavil le Urh Kastelic in dočakal novo zmago med vratnicama. Na ostalih dveh tekmah je Coburg remiziral z Wetzlarjem, Melsungen pa izgubil z Ballingenom.

Kastelicev Goeppingen je tekmo proti Mindnu sicer slabše odprl, saj so gostje prvih nekaj minut odlično zaustavljali napade Goeppingena, na drugi strani pa zadevali in si priigrali prednost 3 zadetkov. Polčas je pripadel gostom iz Mindna, rezultat je bil 15-16. Prvi del drugega polčasa se je začel izenačeno, nato pa so domači zaigrali precej bolje in tekmo obrnili v svojo korist, ter jo tudi dobili z 33-29. Urh Kastelic je spet odigral odlično tekmo, prispeval je 9 obramb. Sicer je bil najbolj strelsko razpoložen njegov soigralec Marcel Schiller, ki je dosegel kar 10 zadetkov in izdatno pomagal Goeppingenu do zmage. Goeppingen se trenutno nahaja na odličnem 5. mestu lestvice Bundeslige, kar pomeni, da so v povsem realni borbi za nastope v Evropi.

Na ostalih prizoriščih je Coburg remiziral z Wetzlarjem, Melsungen pa je tesno izgubil z Ballingenom. Tekma med Hannovrom in Ludwigshafnom pa je bila prestavljena.