Knavs z izjemno strelsko predstavo priigral domačo zmago

Nocoj ob 19. uri sta se v Novem mestu srečali moštvi MRK Krke in RD Riko Ribnice. Tekma je obetala napet dvoboj, saj sta obe moštvi v zgornji polovici lestvice 1. NLB. Na koncu so bili uspešnejši Novomeščani, ki so zmagali s 35-29.

Tekma, ki se je odvijala v Športni dvorani Marof, se je pričela izenačeno, a kmalu so pobudo prevzeli domači. V 14. minuti so tako ušli na +3, po zadetku Uroša Knavsa so povedli z 8-5. Še 5 minut pred koncem polčasa je Krka vodila s 14-10, nato pa so Ribničani uprizorili hitri povratek. Z delnim izidom 5-1 so poskrbeli, da je bil izid ob polčasu izenačen na 15-15.

V drugem polčasu je Krka znova pričela zelo dominantno in hitro obnovila vodstvo iz prvega polčasa. V 45. minuti je Knavs zvišal na +5 (25-20) in poskrbel za najvišjo prednost na srečanju. V 51. minuti so Novomeščani ušli že na 29-22, zaostanek pa je postal prevelik, da bi lahko Ribničani še upali na povratek.

Najboljši strelec srečanja je bil Uroš Knavs, ki je za Krko zabil kar 15 golov. Ivan Laljek jih je za Ribnico zabil 7.