Kočevci z visoko zmago nad Primorce

Prvi krog Pokala Slovenije nam je postregek z obračunom med RK Kočevje in RK Jadran Hrpelje – Kozina. Obračun se je pričel z narekovanjem tempa Kočevcev, ki so ga ob koncu prvega polčasa močno povečali. Takšno predstavo sp nadaljevali tudi v drugem deli. Nato pa so visok zaostanek gostje pošteno znižali, a tako ni ostalo dolgo. Domači so znova pokazali dobro igro in zmagali z visokim vodstvom.

Domačini so narekovali tempo prvega polčsa, a so jih gostje vedno dohiteli. V zadnjih minutah prvega dela so Kočevci strmo povečevali svoj naskok in polčas zaključili z izidom 17 : 13. Tako se je nadaljevalu  tudi v drugem delu srečanja, ko je Robert Škotnik v 39.  minuti zadel za že 9. gol (24 : 15) naskoka domačih.  V naslednjih minutah so dali odgovor tudi Primorci, ko so stopili razliko na 4 gole zaostanka (25 : 21). Kočevci so znova pobegnili in povečevali prednost vse do konca obračuna. Tekma je bila zaključena pri rezultatu 37 : 29 za RK Kočevje.

Največ zadetkov so imeli Jaka Đekić (11), Tomaž Stančič (6) in Robert Škotnik (5).
Najbolljši branilec tekme je bil Anžej Blatnik (35%)