Koper v drugem polčasu do skalpa Krke

V Areni Bonifika so rokometaši RD Koper gostili igralce MRK Krka. V prvi vrsti so se Koprčani hoteli Novomeščanom oddolžiti za poraz, ki so jim ga prizadejali konec decembra. Rokometaši Kopra so se po porazu v Ljubljani skušali vrniti v zmagovalni ritem, ki so ga imeli pred tem. Rokometaši Krke, ki se še naprej borijo za obstanek pa so poizkusili nadaljevati s spodbudnimi rezultati, ki jih dosegajo v zadnjem času.

Po izenačenem začetku srečanja so si kot prvi manjšo prednost priigrali gostje iz Novega mesta (3:5), Krkaši so kar nekaj časa nadzorovali potek srečanja in ohranjali prednost dveh zadetkov. V 19. minuti pa so Koprčani pripravili preobrat in povedli z 10:9. V nadaljevanju smo bili še naprej priča izjemno izenačeni tekmi z veliko menjavanja v vodstvu. Nobena ekipa si ni uspela priigrati večje prednosti, ki bi lahko pomenila prednost pred začetkom drugega polčasa. Sicer so na odmor z dvema zadetkoma (15:13) prednosti odšli domači, a tekma je bila še vedno odprta.

V drugem polčasu smo spremljali reprizo prvega polčasa. Izenačena tekma že od samega začetka. Koprčani so hitro prednost povečali na tri zadetke (19:16), a so gostje hitro zaostanek znižali le še na en zadetek (19:18). Nato pa nov nalet gostiteljev, ki so v zadnjih 10. minuti tekme vstopili s štirimi zadetki prednosti (25:21).  To je bil morda tudi odločilen korak proti zmagi Koprčanov. Do konca tekme so prednost še povečali in tako v zaključku tekme prišli do neulovljive razlike. Krkaši niso več našli pravega recepta za razpoložene igralce Kopra, ki so tekmo slavili s sedmimi goli prednosti (33:26), kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi.

KOPER : KRKA  33:26 (15:13)