Koprčani do še tretje zaporedne prvenstvene zmage

Ob 18. uri sta se na zaostali tekmi 10. kroga srečali moštvi Kopra in Urbanscape Loke. Moštvo Loke je v Koper prišlo s popotnico poraza proti Celju, so pa Škofjeločani krog pred tem ugnali MRK Krko. Koprčani so pred današnjim obračunom dobili dve zaporedni srečanji. Najprej na gostovanju v Mariboru, nato pa še v soboto, ko so gostili Ormožane. Koprčani so bili tudi favoriti današnjega srečanja, ki so ga zlahka dobili, s 30-23.

Prve štiri minute tekme so minile z 0-0, nato pa je Aljaž Jesenko Loko iz sedemmetrovke popeljal v vodstvo. DO 17. minute so gostje držali minimalno vodstvo, nato pa so Koprčani preko Dragana Pavlovića poravnali na 6-6 in v naslednji minuti prišli do prednosti z 8-6. Gostje so izenačili z zadetkoma Matije Nikolića in Grege Jamnika, a sledila je nova ofenziva Kopra. Domači so so že v prvem polčasu želeli priigrati nekoliko višjo prednost kar jim je tudi uspelo. Po zaslugi boljše igre v zaključku polčasa so namreč povedli na odmor odšli s prednostjo 13-10.

V drugem polčasu so rokometaši Kopra pokazali zobe. V manj kot desetih minutah so dosegli 7 novih zadetkov in povedli z 20-15. Nekaj časa so mirno držali prednost petih, oziroma šestih golov, nato pa so v 50. minuti s 27-19 in jasno je bilo, da Škofjeločani zaostanka osmih golov v zadnjih 10 minutah ne bodo nadoknadili. Končni rezultat je v 60. minuti postavil Andrej Yankovskyy, ki je zadel 23. zadetek za Loko, je tako izgubila za sedem.

Pri Kopru je bila strelsko razpoložena celotna ekipa, saj so kar štirje rokometaši zabili po štirikrat, najboljši strelec Primorcev pa je bil Tine Poklar s 5 goli.

RD Koper : RD Urbanscape Loka 30 : 23