Barcelona s težavo prek Nantesa, Marguč izjemen v Veszpremu

Včeraj so bile odigrane 3 tekme v ligi prvakov. PSG je premagal Meškov, kjer so zaigrali Staš Skube, Jaka Malus in Simon Razgor, Gašper Marguč je bil izjemno strelsko raspoložen v Veszpremu, ki je premagal Motor, Barca Blaža Janca, Jureta Dolenca Domna Makuca pa je tesno premagala Nantes.

Psg je premagal Meškov na domačem terenu, tekmo so nadzorovali že od samega začetka in pokazali, da jih zanima le zmaga. Po prvem polčasu so vodili z 15-12, na koncu pa slavili z 33-26.  Pri Parižanih je bil najbolj razpoložen Benoit Kounkoud, ki je zadel 8 krat, pri Meškovu pa Mikita Vailupau. Staš Skube je dosegel 4 zadetke, Jaka Malus je dodal 2, Simon Razgor pa je ostal brez zadetka. Meškov trenutno zaseda 3. mesto v skupini A, PSG pa je 4.

Veszprem je na domačem terenu gostil Motor in ga premagal s štirimi zadetki razlike. Prvi polčas je bil dokaj izenačen in tako se je tudi končal z rezultatom 17-17. V drugem delu so domači prevzeli vajeti v svoje roke in slavili z 34-30.  Pri Veszpremu je bil najbolj raspoložen Jorge Maqueda, ki je dosegel 10 zadetkov, Gašper Marguč pa je dosegel odličnih 8 zadetkov. Veszprem trdno drži 2 mesto, Motor pa zaostaja 5 točk na tretjem mestu.

Barcelona je na domačem terenu gostila Nantes in slavila le z zadetkom razlike, težje od pričakovanega. Nantes je sicer vodil večino prvega polčasa in ga dobil s prednostjo 14-17. V drugem delu se je Barcelona nekoliko zbrala in le premagala Nantes z zadetkom razlike. Jure Dolenec in Blaž Janc sta dosegla 2 zadetka, Domen Makuc pa zadetka ni dosegel.