Koprčani do visoke zmage proti Ormožu

koper_ormoz

Koprčani so v 7. krogu lige NLB gostili rokometaše iz Ormoža. Obračun na Bonifiki se je končal z zmago domačinov z rezultatom

Tekmo so z zadetkom otvorili domačini, uvodne minute pa nam niso prinesle veliko zadetkov. Do polovice polčasa smo videli skorajda več dvominutnih izključitev kot zadetkov, saj je bil rezultat v 15. minuti poravnan na 3-3. Naslednje minute srečanja so pripadle domačinom, ki so si do 24. minute priborili dva zadetka prednosti (8-6) ter gostujočega trenerja prisilili v minuto odmora. Tudi v zadnjih minutah polčasa so imeli več od igre Koprčani, ekipi pa sta na odmor odšli z rezultatom 12-9.

V uvodnih minutah drugega polčasa so domačini povišali svojo prednost na +4, v 34. minuti pa je nastopilo petminutno obdobje, ko nobena izmed ekip ni našla načina, s katerim bi premagala vratarja nasprotnikov. Sušno obdobje brez zadetkov so v 40. minuti prekinili Koprčani, ki so z dvema hitrima zadetkoma povišali prednost na +6 (18-12). Po minuti odmora so gostje vendarle prišli do zadetka, niso pa pričakovali, da jim bodo domačini odgovorili s šestimi zaporednimi goli. Neučinkovita igra gostov se je poznala na semaforju, ki je 10 minut pred koncem kazal 24-13 v prid domačinov. Neulovljivo prednost so Koprčani uspešno zadržali ter se po zadnjem zvoku sirene veselili zmage z rezultatom 26-15.

V ekipi Kopra se je pod 7 zadetkov podpisal Matevž Žagar, pri Ormožu pa je bil s 5 goli najuspešnejši Nik Ćirović.