Slovenke z izjemno predstavo otvorile domače prvenstvo

Slovenke so  uvod evropskega prvenstva za rokometašice začele z izjemno predstavo in zmago pred domačimi gledalci v Dvorani Zlatorog, kjer se je zbralo 3000 gledalcev. Slovenke so s fanatično borbo in odlično predstavo na kolena spravile Danke in slavile z rezultatom 28-26.

Slovenke so bile že pred tekmo visoko motivirane, videlo se je da so željne zmage. Tako so tudi začele tekmo in bile povsem enakovredne favoriziranim gostjam iz Danske. Prva polovica prvega polčasa je še pripadla Dankam, nato pa so Slovenke zaigrale hitreje v napadu in prišle do vodstva z 8-6. Vodstvo ni trajalo dolgo, Danke so po nekaj napakah Slovenk spet prišle v vodstvo in prvi polčas dobile s tesnim izidom 15-14. Najbolj razpoloženi pri Slovenkah sta bili v prvem delu Omoregijeva in Grosova.

Prva polovica drugega polčasa je bila izjemno izenačena, Danke se niso uspele odlepiti več kot za gol. Slovenke so jim bile vseskozi za petami. Nato pa je sledila izjemna končnica naših rokometašic, kjer sta blesteli predvsem Tamara Mavsar, ki je mirno zadevala s sedmih metrov in Ana Gros z zadetki od daleč. Slovenke so zdržale vse nalete Dank in prišle do izjemne zmage z rezultatom 28-26.

Pri Slovenkah je 8 zadetkov dosegla izjemna Ana Gros, 7 jih je dodala Tamara Mavsar, 4 pa Elizabeth Omoregie. Slovenke so odlično zaustavile prvo zvezdnico pri Dankah, Anne Mette Hansen, ki je zmogla le en zadetek. Najbolj razpoložena je bila Trine Ostegaard Jensen, ki je dosegla 7 zadetkov.