Koprčani do zelo pomembne zmage v Ivančni Gorici

RK SVIŠ Ivančna Gorica - RD Koper (FOTO Pavlin Janez)

RD Koper je na gostovanju v Ivančni Gorici pri RK SVIŠ Ivančna Gorica prišel do zelo pomembne zmage v sezoni. Z rezultatom 28:24 so Koprčani prišli do svoje pete zmage v sezoni in v devetem krogu prehiteli rokometaše Sviša. Ponovno jih ločuje le točka, le vrstni red se je obrnil.

Koprčani so tekmo začeli močno in jasno. Po štirih zaporednih golih Tineta Poklarja so povedli z rezultatom 4 proti 2. Domačini so z dvema goloma izenačili, a se Koper ni dal. Po ponovnih dveh golih Žagarja in Poklarja je bila razlika ponovno dva gola. Ko je Klemen Sešek zmanjšal zaostanek je ob izteku prvega polčasa zadel Žagar in razlika je bila tri gole, rezultat pa 11:14 za goste.

V peti minuti drugega polčasa so rokometaši Sviša izenačili po golu Matica Koširja. Čeprav so se Koprčani odlepili za ponovna dva gola razlike, so domačini odgovorili. Do rezultata 19:19 je bila tekma izenačena, potem pa so Koprčani pritisnili na plin. Trije obranjeni streli in trije goli so povzročili poraz domačinov. Zadnji gol na tekmi je dosegel Timotej Knez in potrdil poraz domačinov z rezultatom 24:28.

Končni rezultat: RK SVIŠ Ivančna Gorica : RD Koper – 24:28