Koprčani izgubili na podlagi lastnih napak

Igralci RD Urbanscape Loka in RD Koper so odigrali 5. krog končnice za prvaka lige NLB. Koprčani so se odpravili na gostovanje v Škofjo Loko, k trenutno zadnjeuvrščeni ekipi končnice, a sledil je šok za Primorce in nepričakovana zmaga domačinov.

Tekmo so Koprčani odprli dobro in že v 9. minuti vodili za dva zadetka, 3 : 5. Svojo minimalno prednost so uspešno držali le do 16. minute tekme, ko so jih gostitelji ujeli (8 : 8). Le nekaj minut kasneje pa so Škofjeločani tudi povedli ter tehtnico nagnili na svojo stran. Zaradi velikega števila tehničnih napak in izgubljenih žog, so Koprčani gostiteljem dopustili, da so se do konca polčasa oddaljili in na odmor odpravili s štirimi zadetki prednosti, 18 : 14.

V drugi polčas so gosti stopili hrabreje ter do 33. minute tekme svoj zaostanek zmanjšali na dva gola, 19 : 17. Vendar se je kmalu začel ponavljati črn koprski scenarij prvega polčasa. Izgubljene žoge, ki so jih gostje s hitrimi protinapadi dobro izkoristili in na koncu tudi zasluženo slavili. V veliko pomoč pa je bil škofjeloški izbrani vrsti tokrat Gašper Dobaj, ki je gostujoči ekipi obranil kar nekaj stoodstotnih priložnosti.

S šestimi zadetki je bil najbolj natančen Grega Krečič, 5-krat je zadel Marko Matijašević, po 4-krat pa sta škofjeloškega vratarja premagala Nino Grzentič in Nejc Planinc.