Koprčani na prvi tekmi po mesecu dni do zmage na obalnem derbiju

V 13. krogu Lige NLB smo v dvorani na Kraški spremljali obalni derbi med RD Butan plin Izola in RD Koper. Izolani so na zadnji tekmi premagali Škofjo Loko in tako v tekmo vstopili zelo samozavestno medtem, ko je na drugi strani za rokometaše Kopra to prva tekma po mesecu dni.

Koprčanom se je odsotnost iz rokometnih igrišč poznala, saj so tekmo začeli v nekakšnem krču. Veliko zapravljenih priložnosti. Preglavice jim je v vratih povzročal Thomas Postogna. A ko so se rokometaši Kopra zbrali in zaigrali tako kot znajo se jim je odprlo. V 7. minuti so povedli z 1:3. Prednost dveh zadetkov so držali vse do 22. minute. V vmesnem času nismo videli prav veliko razburljivega. V 22. minuti pa so nato gostje prednost začeli povečevati. Tako so v 24. minuti povedli za štiri gole (5:9). In čeprav je v zaključku kazalo, da bi se lahko domačini približali le na zadetek zaostanka so Koprčani poskrbeli, da so na odmor vseeno odšli z nekoliko bolj udobno prednostjo treh golov (9:12).

Po zaspanem uvod v drugi polčas s strani obeh ekip so se prvi prebudili gostje iz Kopra. V 36. minuti so podvojili prednost katero so si priigrali v prvem polčasu in tako povedli z 10:16. Z minuto odmora je moral reagirati domači trener Fredi Radojkovič. A tudi to ni prebudilo Izolske ekipe v drugem polčasu. Koprčani so v 41. minuti povedli tudi že za sedem golov (12:19). Po vnovični minuti odmora domače zasedbe pa so le prikazali boljšo igro. Z delnimi izidom 4:1 so zaostanek zmanjšali le še na štiri zadetke (16:20) in tako poskrbeli za nekoliko bolj dramatičen zaključek tekme.  Čeprav so se gostitelji v zaključku približali le na tri zadetke so Koprčani zdržali in osvojili dve točki. Končni rezultat je bil 21:24.

Pri domačih je bil z osmimi goli najučinkovitejši Vid Miklavec, za Koprčane je bil s sedmimi zadetki najuspešnejši Tine Poklar.

BUTAN PLIN IZOLA : KOPER  21:24 (9:12)