Infarktna končnica na Kodeljevem prinesla neodločen rezultat

V 13. krogu sta se na Kodeljevem pomerila RD LL Grosist Slovan in MRK Krka. Po hudem boju se je tekma z infarktno končnico končala z neodločenim izidom. Slovan je tako po treh zaporednih porazih prišel do točke, Krka pa je 2 točkam v dosedanjih 9 tekmah dodala še eno.

Tekma se je začela po notah Ljubljančanov, ki so hitro prišli do vodstva z 5-1. Krka v začetnih minutah ni imela odgovora na igro Slovana. Nato so se malce zbrali in dosegli dva zaporedna gola. To pa Slovana ni zmedlo in nadaljevali so v istem ritmu, ter povedli z 9-5. Za nemir v vrstah Krke je poskrbel še vratar Vladimir Gošič z dvema obrambama. Slovan je še dvignil ritem igre in povedel z 12-6, trener Krke pa je bil primoran vzeti minuto odmora. Nato je sledil dvig v igri Krke in do polčasa so rezultat poravnali z delnim izidom 7-1 v njihovo korist. Polčas se je končal z rezultatom 14-13, po zadetku Vida Turnška.

V drugem polčasu smo dolgo časa spremljali igro gol za gol. Nobeni ekipi se ni uspelo preveč odlepiti vse do 41. minute, ko je Slovan povedel z 20-17. V 43. minuti je Saš Serdinšek Ekart dobil 2-minutno izključitev in Krka se je spet približala na gol zaostanka. V 49. minuti je Matevž Čemas iz 7-metrov zadel za 23-21 in začelo se je infarktnih zadnjih 10 minut srečanja. V 50. minuti je Saš Serdinšek Ekart prejel rdeči karton, Tilen Kukman pa je iz 7-metrov zadel za 23-22.

V 56. minuti je Slovan povedel že z 26-23 in zdelo se je, da bodo tekmo dobili. A Novomeščani se niso dali in prek Jana Irmana in Luke Klemenčiča prišli do znižanja na 26-25. V 60. minuti je Matevž Čemas dobil rdeči karton, Tilen Kukman pa je na drugi strani zadel za 26-26 in Krki priboril pomembno točko, Slovan pa se bo lahko tepel po glavi za zapravljeno priložnostjo.

RD LL Grosist Slovan : Krka 26:26(14:13) Martinović 7, Svečko 5; Irman 9