Trebanjci do suverene zmage v Dobovi

Športna dvorana Dobova je gostila dvoboj med domačo Dobovo in gosti iz Trebnjega. Trebanjci so v torek izgubili prvo tekmo v Evropi in tako v napornem ritmu lovijo novo zmago na domačem parketu. Rokometašem Dobove je tekme pretekli konec tedna proti ekipi Kopra zaradi koronavirusa odpadla, a so po slabe začetku sezone vseeno ujeli pravi ritem.

V tekmo so bolje vstopili Trebanjci, ki so v zgodnji fazi tekme povedli s tremi zadetki prednosti (2:5). Domačini so hitro ujeli priključek in so gostom približali le še na zadetek prednosti. V 11. minuti je bil rezultat 4:5. Od 13. minute in rezultat 5:7 smo naslednji gol videli šele v 19. minuti. Krajši strelski post je prekinili Ozgur Sarak. V 24. minuti srečanja so Trebanjci po zadetku Gala Cirarja povedli tudi že za štiri gole (7:11), kar je bila najvišja prednost prvega dela igre. In takšna je bila razlika tudi ob polčasu. Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 10:14.

V drugi polčas pa so bolje vstopili domačini in zaostanek iz prvega dela igre hitro prepolovili in znižali na 12:14.  Dobovčani pa so v prvi polovici drugega polčasa delovali odlično, saj so vseskozi držali korak s tekmeci in v 41. minuti prišli samo še na gol zaostanka (15:16). Nato pa so eno prestavo višje prestavili rokometaši Trima. Prednost so višali iz napada v napad in v 50. minuti povedli s šestimi zadetki prednosti (16:22). V zadnjih desetih minutah pa večjega presenečenja nismo videli. Trebanjci so tekmo favorizirano pripeljali do konca in slavili z 22:27. Rokometaši Trima so vodili tudi že za sedem kar je bila tudi največja prednost na tekmi.

Pri domačih je bil strelsko najučinkovitejši Marko Sintič s šestimi goli, za goste je prav tako šest golov dosegel Dino Hamidović.

DOBOVA : TRIMO TREBNJE  22:27 (10:14)