Koprčani tesno slavili v Mariboru

RK Maribor Branik je v svoji dvorani gostil goste iz RD Kopra. Videli smo zelo tesno tekmo, v kateri pa je boljši zaključek uspel Koperčanom, ki poraza ne poznajo že 7 zaporednih tekem in so tako v odlični formi tudi po odmoru zaradi prvenstva v Egiptu.

Tekma se je začela precej izenačeno, zadetki so padali na obeh straneh. Najbolj razpoložen pri gostih je bil Staš Slatinek Jovičič, ki je od 7 zadetkov v prvih minutah dosegel kar 4. Na drugi strani je bil najbolj raspoložen Jan Hočevar. Koper je v 10 minuti že povedel z 4-7, Mariborčani pa so rezultat že do 15. minute poravnali na 7-7. Do zaključka prvega polčasa smo gledali zanimivo tekmo gol za gol, polčas pa se je končal z rezultatom 13-16 in lahko smo si obetali zelo zanimiv drugi del.

V drugem polčasu so si Koperčani spet priigrali malce večjo prednost, saj so v 41. minuti vodili z 17-20, že v naslednjem napadu pa so še povišali svojo prednost po zadetku Jovičiča, ki je bil res izjemno razpoložen za igro in doseganje zadetkov. Mariborčani se niso dali, s hitro igro in nekaj obrambami Gregorja Lorgerja, ki je v 6. minutah zbral 3 lepe obrambe so se vrnili na 21-21.

Tudi v 50. minuti je bil rezultat poravnan na 22-22 in vedelo se je, da bomo videli izjemno napeto končnico v Mariboru. Koper je bil korak spredaj in Mariborčani so lovili zaostanek ter izenačevali rezultat, Kopru pa se ni uspelo odlepiti na več kot zadetek prednosti. V 56. minuti so po zadetku Matevža Žagarja povedli z 23-24, na drugi strani pa je za Maribor zgrešil Matic Košec in gostje so imeli priložnost za vodstvo z 2 zadetkoma. Tudi v 58. minuti je Matevž Žagar zadel in vse bolj jasno je bilo, da bodo slavili Koprčani, saj je časa zmankovalo. Na drugi strani je uspešno posredoval še Rok Jelovčan in Koper se je lahko veselil.

RK MARIBOR BRANIK : RD KOPER 24:26(13:16)