V tekmi velikega števila zadetkov uspešnejša Ribnica

Po nekaj daljšem premoru sta se na rokometni parket vrnila tudi RD Riko Ribnica in MRD Dobova. Ribničani so v tekmo krenili v vlogi rahlega favorita, saj so pred premorom dosegli dve zaporedni zmagi.

V tekmo sta moštvi krenili enakovredno, nato pa je Ribnica precej hitro prevzela pobudo. Blestel je domači kapetan Jan Pucelj, ki je dosegel večino uvodnih zadetkov za svoje moštvo. Ribničani so hitro povedli s 7-2, od tega je pet zadetkov dosegel Pucelj. V nadaljevanju polčasa je Ribnica držala prednost, ki si jo je priborila uvodoma in polčas dobila z 21-16.

Dobovčani zagotovo niso bili zadovoljni s številom prejetih zadetkov v prvem polčasu. V drugem so gostje vztrajno lovili priključek, a vsakič znova se je njihov lovljenje zaustavilo pri -4. Dobovi ni pomagal niti zelo razpoloženi Adam Seferović, ki je dosegel 11 zadetkov in bil na ta način prvi strelec svojega moštva. Končni rezultat je znašal 39-35, Ribnica pa je tako prišla še do tretje zaporedne prvenstvene zmage.

Poleg Seferovića je bil pri Dobovi strelsko učinkovit tudi Teo Jezernik s sedmimi doseženimi goli, pri Ribnici pa sta bila najboljša Uroš Knavs s osmimi in Pucelj s sedmimi goli.

RIBNICA : DOBOVA 39 : 35