Krimovke šokirale Rusinje in zabeležile pomembno zmago

Rokometašice Krima Mercatorja so tekmo 13. kola Delo EHF Lige prvakinj zaradi zasedenosti dvorane Stožice odigrale v Hali Tivoli. Dvorana sredi zelenega srca prestolnice, parka Tivoli, jim je več kot ugajala. Tekmice iz Rusinje, rokometašice Rostov Dona, niso imele možnosti za zmago. Krimovke so vodile skozi večino srečanja in po točki, ki so jo tekmicam odščipnile na gostovanju, z izidom 28:27 (17:15) pa prišle do prve zmage v sezoni 2020/21. Najbolj razpoložene varovanke Uroša Bregarja so bile Matea Pletikosić z devetimi in Oceane Sercien Ugolin ter Maja Svetik s po štirimi zadetki.

Krimovke so v Hali Tivoli prvič v sezoni pokazale agresivno igro v obrambi in učinkovit napad, ki sta jim že v prvem polčasu prinesla prednost. Izkazali sta se Maja Svetik z levega krila in Matea Pletikosić z natančnim izvajanjem sedemmetrovk. Tekmice so prve zatresle mrežo, po izidu 1:2 pa do 37. minute srečanja niso prišle do vodstva. Gostiteljice so narekovale tempo igre, vodile tudi za štiri zadetke (12:8, 14:10 in 16:12). Strelsko je bilo v prvih 30. minutah tekme razpoloženih kar devet Krimovk, med njimi tudi današnja kapetanka, Jovana Risović. Siceršnja kapetanka moštva, Nina Žabjek, je zaradi poškodbe komolca tekmo spremljala s tribune. Debi na evropski tekmi je dočakala Hana Gjerek, ki pa ni uspela ubraniti strela s sedmih metrov. Tudi statistični parametri po prvem delu srečanja so bili na strani Ljubljančank, ki so bile boljše od trenutno vodilne ekipe skupine A v vseh segmentih igre.

Prvi gol drugega dela je dosegla Harma van Kreij, ki skupaj s Pletikosićevo v Ljubljani ostaja še eno leto. Sledili so trije zaporedni natančni streli tekmic in ob izidu 19:19 je bilo v 7. minuti nadaljevanja znova vse odprto. V nadaljevanju so gostiteljice Rusinjam vseskozi dihale za ovratnik, a so bile le-te natančne z vseh položajev. Valentina Klemenčič je ekipi priborila nekaj najstrožnih kazni ter znižala zaostanek na dva gola razlike (24:26). Po zadetku Pletikosićeve in Sercien Ugolinove je bil šest minut pred koncem rezultat znova izenačen (26:26). V napeti končnici so imele več sreče gostiteljice. Nizozemka je izenačila na 27:27, gol za zmago pa dosegla francoska reprezentantka. Pika na i sta bili obrambi Risovićeve, ki je potrdila prvo zmago Krimovk.