Krčani in Krkaši do novih zmag, Izolani “le” do točke proti Škofljici

Znova smo izjemne tekme spremljali v 1.B ligi. Igralci RK Krško ter rokometaši MRK Krka še naprej nadaljujejo z mrtvim bojem za naslov prvaka, je pa res, da imajo Novomeščani odigrano tekmo več. V nasprotju z vodilnima ekipa pa si je manjši kiks privoščila ekipa RD Butan plin Izola, ki je v 16. krogu prišla “le” do točke.

RK KRŠKO : RK ČRNOMELJ  36:25 (21:12)
Sintič 7, Švalj 6; Goleš 6, Dokl 5

Rokometaši Krškega so na domačem igrišču gostili ekipo RK Črnomelj. In domači so dali hitro vedeti, da jih na tekmi zanimata zgolj dve točki, saj so v 3. minuti vodili že s 3:0. A kasneje so pravi ritem ujeli tudi gostje in so tako v 9. minuti zaostanek znižali le še na gol zaostanka (5:4). Sledil pa je nov nalet domačih, ki so v 11. minuti povedli s štirimi goli naskoka (8:4). Gostitelji so počasi prednost višali in tako v 19. minuti povedli za osem zadetkov (15:7). A domači so si že v prvem polčasu prvič priigrali dvomestno prednost. V 22. minuti so namreč povedli z 17:7. Do konca prvih 30. minut so gostje zaostanek znižali na devet golov (21:12), a so bili pred nadaljevanjem obračuna pred misijo nemogoče. Domači pa so na začetku drugega polčasa to tezo le še potrdili. V 39. minuti so namreč vodili že s štirinajstimi zadetki naskoka (28:14). Tekma je bila tako že odločena. Vprašanje je bilo le še o končni razliki. Najvišja prednost domačih na tekmi je znašala šestnajst golov (32:16), ob koncu pa so se veselili nove suverene zmage s prednostjo enajstih golov (36:25).

RK DOL TKI HRASTNIIK : MRK KRKA  27:32 (13:16)
Simončič 6, Gerjovič in Zupanc po 5; Vukić in Avsec po 6

Igralci RK Dol TKI Hrastnik so na gostili ekipo MRK Krka. V kader Krke sta se vrnila glavni trener Mirko Skoko in pa Tilen Kukman. Začetek tekmi ni prinesel omembe vrednih stvar. So pa po dobrih 10. minutah prvega dela igre pa so prestavo višje prestavili gostje in po polovici prvega polčasa prav po zadetku Kukmana povedli s tremi goli prednosti (5:8). Tako je bil minuto odmora primoran vzeti domači strateg Gregor Pesko. Po minuti odmora so gostje prednost povečali še se en gol nato pa so domači začeli loviti zaostanek. In v 26. minuti se jim je tako uspelo približati le še na gol zaostanka (12:13). A so se Krkaši v zaključku prvega polčasa zbrali in na odmor odšli ob prednosti treh golov (13:16). Na začetku drugega polčasa so se Dolani znova približali le še na gol (15:16), a so Novomeščani še enkrat več naredili razliko, tokrat štirih golov (16:20). Prednost gostov se je skozi celoten drugi polčasa gibala med dvema in tremi zadetki. V zadnjih 5. minut pa so Krkaši vstopili s prednostjo štirih golov (25:29). Na koncu se je to izkazalo za odločilno prednost in gostje so se veselili zmage z rezultatom 27:32.

RD BUTAN PLIN IZOLA : ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK  27:27 (14:14)
Stopar 9, Poberaj 5; Rot Juš 9, Kljun 7

Izolani so v domači dvorani gostili ekipo ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak. In domači so odločno odprli tekmo ter hitro povedli z 2:0. Dva gola prednosti so držali vse do 17. minute, ko so povedli za tri (9:6). S tremi zaporednimi goli so gostje rezultat nato hitro izenačili na 9:9. Do konca prvega dela igre smo z nekaj menjavanja v vodstvu spremljali izenačen obračun. Temu priča tudi rezultat. Ekipi sta na odmor odšli rezultatsko poravnani (14:14). Drugi polčas so bolje odprli gostje in hitro povedli z 14:17. Nato pa nov udarec za domače. V 34. minuti je rdeč karton namreč prejel eden izmed nosilcev izolske igre, Urh Jakob Poberaj. A kot se je izkazalo je Izolane to le še podžgalo, saj so v 40. minuti rezultat izenačili na 18:18. Do zaključka smo spremljali igro gol za gol. Tako je bil rezultat na semaforju po 60. minutah 27:27. Gostje so imeli v zaključku dve priložnosti, da bi tekmo dobili, a se je vselej izkazal domači vratar Martin Kocijančič.