Železniki do prve, Ig in Grosuplje do pete zmage v sezoni

Poglejmo si še dogajanje na preostalih treh tekmah 1.B, ki so bile odigrane ta vikend. Rokometaši RD Alples Železniki so prišli do prve zmage v letošnji sezoni. Nove zmage so se veselili tudi igralci Grosuplja, ki so v gosteh premagali Sevnico. Prav tako so nov zmago vknjižili Ižanci, ki so prav tako v gosteh, premagali ekipo RK Frankstahl Radovljica.

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RD MOŠKANJCI GORIŠNICA  29:24 (15:12)
Strehar 7, Tušek in Štremfelj po 5; Šandor 6, Ozmec in Maroh po 5

Domači so odločno vstopili v tekmo in hitro povedli s 3:0. Po začetnem krču so pravi ritem ujeli tudi gostje in v 11. minuti rezultat izenačili na 6:6. Nekaj minut smo nato spremljali izenačeno tekmo z ne prav veliko zadetki. V zadnjih 10. minutah pa so znova prevladovali gostitelji. V 25. minuti so si priigrali prednost štirih golov (14:10). Ekipi sta na odmor odšli ob razliki treh zadetkov in sicer ob rezultatu 15:12. Po 10. minutah drugega dela igre so domači prednost iz konca prvega polčasa podvojili in povedli s šestimi goli naskoka (20:14). Rokometaši Gorišnice niso več našli recepta kako se približati nasprotniku. Železničani so v 50. minuti prednost povečali še za en gol in tako v končnico vstopili z sedmimi zadetki naskoka (25:18). Gostje so do konca srečanja zaostanek znižali za dva gola, a zmage domačih jim ni uspelo ogroziti. Te so slavili z rezultatom 29:24.

RK SEVNICA : RK GROSUPLJE  25:30 (13:13)
Ciglar 8, Mrgole 6; Sivka 13, Zakotnik 6

Domači so boljši uvod v tekmo kronali s prednostjo treh golov (6:3) v 10. minuti. A gostje niso rabili dolgo, da so vzpostavili rezultatski stik. V 13. minuti so zaostanek najprej znižali na gol zaostanka (6:5), v 18. minuti pa prvo izenačili na 8:8 in kasneje še povedli z 8:9. Nekaj minut nato nismo videli golov. Strelski post so prekinili gostje, ki so povedli z 8:10. Strelski post domačih pa je trajal še nekoliko dlje in sicer 7. minut. Sevničani so vendarle poskrbeli, da sta ekipi na odmor odšli poravnani (13:13). Izenačeno srečanje se je nadaljevalo tudi v drugem polčasu. Šele v 43. minuti so si tokrat gostje priigrali prednost treh golov (18:21). Tekma se sicer tudi v nadaljevanju ni prav posebej razživela. Grosupeljčani so v 48. minuti povedli z štirimi zadetki prednosti (21:25) in si pred zaključkom tekme priigrali nekoliko udobnejšo prednost. V 57. minuti so se domači približali le pa na dva gola (25:27), a je bilo to žal premalo. Sama končnica je pridala gostom, ki so na koncu slavili z rezultatom 25:30.

RK FRANKSTAHL RADOVLJICA : ŠD MOKERC KIG  28:31 (15:15)
Debelak Ž. 9, Debelak J. 6; Stopar 8, Drnovšek, Tanko in Redek po 4

Gostje so si po 10. minutah tekme že priigrali pet golov prednosti (3:8). Nato pa so se gostje, predvsem po zaslugi bratov Debelak vrnili v igro in zaostanek  v 16. minuti znižali le še na gol zaostanka (8:9). Tako je moral po minuti odmora seči gostujoči strateg Dejan Vujič. Sledil je nov nalet Iga, ki so v 23. minuti povedli z 10:14. Tako je moral z minuto odmora odreagirat tudi domači trener Goran Debelak. Zaključne minute prvega polčasa pa so pripadle gostiteljem, ki so do konca prvih 30. minut rezultat izenačili in tako sta ekipi na odmor odšli ob rezultatu 15:15. Začetek drugega polčasa pa podoben prvemu. Rokometaši Iga so v 39. minuti znova povedli s tremi goli naskoka (17:20). Rokometaši Radovljice so se znova vrnili v tekmo (20:20), a so gostje še enkrat več povedli, tokrat s prednostjo petih golov (20:25). Te prednost do konca tekme niso več izpustili iz rok. V zaključku so se domači približali na dva gola (26:28), a kaj več od tega jim ni uspelo. Končni rezultat tekme je bil 28:31.