Krčani korakajo proti naslov, spodrsljaj Izole in nova zmaga Iga

V preteklem vikendu so bile v 1.B ligi na sporedu le tri tekme 18. kroga. Izolani so v domači dvorani gostili Sevnico ter si v borbi za dve mesti, ki vodita v ligo NLB privoščili nov spodrsljaj, povsem drugače je z ekipo RK Krško, ki so bili na domačem parketu boljši od Grosupeljčanov in tako korakajo proti naslov prvaka. Na še tretji tekmi so rokometaši Mokerca slavili proti Železnikom. Tekma med RK Dol TKI Hrastnik in ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak bo odigrana v sredo 9.3. ob 18:30, tekma med RK Črnomelj in RK Frankstahl Radovljica pa je bila prestavljena na 18. marca. Rokometaši MRK Krka in RD Moškanjci-Gorišnica so bili v tem krogu prosti.

RD BUTAN PLIN IZOLA : RK SEVNICA 24:25 (12:13)
Poberaj 8, Stopar in Galina po 4; Cigler 9, Kozole in Mrgole po 5

Zelo zaspan začetek tekme, saj smo v 10. minutah videli le šest golov (3:3). Tekma se je v nadaljevanju vendarle razživela. A priča smo bili izjemno izenačeni tekmi, saj nobena izmed ekipi ni uspela povesti z dvema zadetkom prednosti. Praktično smo večji del prvega polčasa spremljali igro gol za gol. Šele v 23. minuti so gostje kot prvi povedli z dvema goloma prednosti (8:10). Izolani so hitro rezultat izenačili (11:11), a so Sevničani v zaključku zopet povedli z dvema zadetkoma prednosti (11:13). Zadnji gol v prvem delu igre so dosegli domačini in tako sta ekipi na odmor odšli ob izidu 12:13. Igra gol za gol pa se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. V 54. minuti so prvič na tekmi z dvema goloma prednosti povedli domači (23:21). Gostje so rezultat hitro izenačili na 23:23. Ekipa sta v zadnjo minuto vstopili ob rezultatu 24:24. V zadnjih sekundah je rokometaš Izole, Luka Orbanič prejel rdeč karton, kar je pomenilo strel s sedmih metrov za rokometaše Sevnice. Tega je s pridom izkoristil Rok Kozole in tako svoji ekipi zagotovil osmo zmago v sezoni.

RK KRŠKO : RK GROSUPLJE  38:26 (19:12)
Romih 6, Novak 5; Sivka 11, Kitak 6

Domači so odlično odprli tekmo in že v 12. minuti povedli s petimi goli prednosti (8:3). S tem so tudi prisilili gostujočega stratega Andraža Podvršiča v minuto odmora. Takoj po minuti odmora so gostitelji prednost povišali še za dodaten gol (9:3). Svoj ritem so nato ujeli tudi Grosupeljčani, ki niso dopustili, da bi Krčani prednost se povečali. Te so sicer v 24. minuti povedli s sedmimi goli naskoka (16:9). In s prednostjo sedmih zadetkov so domači odšli tudi na odmor (19:12). Krčani so silovito vstopili tudi v drugi polčas in v 35. minuti povedli že z dvanajstimi zadetki prednosti (25:13). Gostitelji so nadaljevali z visokim ritmom ter v 42. minuti povedli že za štirinajst golov (28:14). Tekma je bila tako že odločena, vprašanje pa je bilo le še kakšna bo končna razlika. Rokometaši Krškega so tako tekmo le še mirno peljali do konca in se na koncu veselili suveren zmage z rezultatom 38:26.

RD ALPLES ŽELEZNIKI : ŠD MOKERC KIG  17:20 (9:10)
Pokorn 6, Štremfelj in Kalan po 3; Redek 6, Stopar 5

Že začetek je dal vedeti, da na tekmi ne bomo videli prav veliko zadetkov, saj je bil rezultat po 10. minutah skromnih 2:2. V 13. minuti so gostje povedli z 2:4 in tako domačega stratega Agrona Shefketija prisilili v minuto odmora. Njegovim varovancem je to pomagalo, saj so v 17. minuti rezultat spreobrnili sebi v prid in povedli z rezultatom 5:4. Do konca polčasa smo spremljali izjemno izenačen obračun. Več sreče pa so imeli gostje, ki so na odmor odšli s prednostjo enega gola (9:10). Drugi polčas so bolje odprli gostje in hitro povedli s tremi zadetki prednosti (9:12). V nadaljevanju so prednost polčasi višali in v 42. minuti povedli za pet golov (11:16). Izenačena tekma z ne prav veliko zadetki se je še naprej nadaljevala. A gostje so držali prednost petih golov. Domačini so v zaključku nekoliko približali, a za kakšen preobrat jim je zmanjkalo časa. Tekma se je tako končala z zmago Ižancev, 17:20.