Krčani še naprej suvereni, Krka do nove zmage, prva točka za Železnike

Vse bolj napeto dogajanje spremljalo tudi v 1.B ligi. Rokometaši Krškega so v Grosuplju zabeležili novo zmage in tako še naprej ostajajo 100%. Krkaši so po slabšem začetku sezono pobirajo in so proti Rudarju osvojili že tretjo zaporedno zmago, rokometaši Železnikov pa so proti ŠD Mokerc Kig osvojili prvo točko v sezoni.

ŠD MOKERC KIG : RD ALPLES ŽELEZNIKI  30:30 (17:13)
Redek 8, Tabaković 6; Tušek 10, Maček 7

Že v petek sta svojo tekmo odigrali ekipi ŠD Mokerc Kig in RD Alples Železniki. Tekmo so bolje odprli domači in hitro povedli s 3:0. V nadaljevanju so bolje zaigrali tudi gostje, a so imeli igralci Mokerca še vedno na svojem računu tri gole prednosti. In tako je bilo večji del prvega polčasa. V 23. minuti pa so domači prednost povišali na pet golov (13:8). Domači so imeli nadzor nad potek srečanja vse do konca prvih 30. minutah. Prvi polčas se je končal s prednostjo petih zadetkov (17:13) v prid domače ekipe. Drugi polčas so bolje odprli gostje in zaostanek hitro znižali na dva gola (17:15). A gostitelji so se hitro pobrali in zopet začeli delati razliko. Ta je v 46. minuti znašala šest zadetkov (25:19). A gostje so se znova počasi vračali. Domači pa so udarec doživeli v 48. minuti, ko je rdeči karton prejel eden boljši posameznikov domače ekipe na tekmi, Blaž Marolt. Igralci Železnikov so to izkoristili in v 51. minuti ponovni prišli na dva gola zaostanka 26:24. Zaključek pa je popolnoma pripadel gostom. V zadnjo minuto je ekipa RD Alples Železniki vstopila celo z golom prednosti (29:30). A na koncu sta se ekipi razšli brez zmagovalca ob rezultatu 30:30.

RK GROSUPLJE : RK KRŠKO 24:29 (11:15)
Plut 6, Jakše 5; Sintič 8, Šibanc 6

Prav tako so Grosupeljčani in Krčani svojo tekmo odigrali že v petek. Od začetka so imeli domačini na računu dva gola naskoka (2:0). In tako je bilo  vse do 8. minute srečanja. Nato pa je ob rezultatu 6:4 sledil nalet gostov, ki so po delnem izidu 0:4 povedli z dvema goloma prednosti (6:8). Le nekaj minut kasneje so prednost povišali na tri zadetke (7:10), a so se domači vrnili in rezultat izenačili na 10:10. Do konca polčasa pa so prevladovali gostje, ki so si do odmora priigrali prednost štirih golov (11:15). Krčani so odlično vstopili v drugi polčas in imeli v 34. minuti na računu že sedem zadetkov prednosti (11:18). V nadaljevanju pa smo več ali manj spremljali igro gol za gol. Gostje so nekajkrat povedli tudi za osem golov (15:23), a domačini niso dopustili, da bi se še dodatno odlepili. Krčani niso imeli težav z ohranjanjem prednosti. To so ohranili  vse do konca, slavili z rezultatom 24:29 in se tako veselili novega para točk.

MRK KRKA : RD RUDAR  37:31 (19:13)
Knavs 13, Kukman 6; Strehar 9, Kocijančič 6

Rokometaši Krke so dali že po prvih 10. minutah vedeti kako se bo odvila današnja tekma. V 10. minuti so vodili s 7:2. A naslednjih 10. minut tekme je pripadlo gostom. Do 20. minute so zaostanek znižali le še na dva gola (10:8) in tekma je bila spet odprta. V zaključku prvega polčasa pa so zopet prevladovali domačini in si do odmora priigrali prednosti šestih zadetkov (19:13). Po izenačenem začetku drugega polčasa so domačini v 39. minuti povedli z osmimi goli naskoka (25:17). Prednost, čeprav je nekajkrat malenkost skopnela, so v 45 minuti povišali na devet golov (29:20). Novomeščani so imeli tekmo pod nadzorom, čeprav je njihova prednost skopnela. A vseeno jim je do konca obračuna uspelo obdržati šest zadetkov prednosti (37:31).