Krimovke do pomembne zmage nad CSKA

RK Krim Mercator

Rokometašice Krima so na domači tekme EHF lige dosegle pomembno zmago. Nadigrale so CSKA z rezultatom 24:21. Prva domača zmaga v Stožicah je prinesla novi ve točki in še kako pomembno zmago. Na koncu tekme so si prislužile tudi ovacije domačih navijačev.

Tekmo so sicer nekoliko bolje začele rokometašice ruskega prvoligaša in povedle z rezultatom 3 proti 5, a se Krimovke niso dale. Varovanke Nataše Derepasko sp z golom Ugolinove v dvaindvajseti minuti izenačile na 7 proti 7, na odmor pa odšle z golom prednosti. Rezultat ob polčasu je bil 11:10 za domače rokometašice.

Drugi polčas se je začel z golom Klemenčičeve, razlika pa se je počasi začela povečevati. Po golu van Kreijeve je bila razlika že tri zadetke ob rezultatu 19 proti 16. Še sedem minut do konca so rokometašice Krima povišale razliko na šest golov prednosti. Po rezultatu 22:16 je sledila minuta odmora ruske ekipe, ki je nato zadela dvakrat zapored, a do preobrata ni uspela priti. Zmaga in dve točki sta tako ostali doma.

Končni rezultat: Krim Mercator : CSKA – 24:21