Krimovke do tretje točke

Ekipa Krima Mercatorja se je v 7. krogu EHF Delo lige prvakinj v Moskvi pomerila proti ekipi CSKA.

Prvih 15 minut tekme so Krimovke narekovale tempo igre. Da niso nikoli vodile za več kot za gol, se lahko Rusinje zahvalijo svoji čuvajki mreže, ki je z nekaj neverjetnimi obrambami držala priključek svoje ekipe. Prvič so zaostajale v 18. minuti s 7:6, a so se Ljubljančanke zbrale, v 24. minuti pa so po golu vratarke Barbare Arenhart povedle z 7:11. Nato so ob koncu polčasa malce popustile in na odmor odšle z minimalno prednostjo (11:12).

Tudi drugi polčas je bil izenačen, Krim je vodil le za gol, v 48. minuti pa je CSKA izenačil na 18. Ob koncu je že kazalo, da bo zmaga ostala doma, ko so si Moskovčanke priigrale 2 gola prednosti (20:18). V 59. minuti je Katarina Krpež Šlezak izenačila na 21, v zadnjih sekundah tekme pa je točko Krimu zagovorila Arenhartova z neverjetno obrambo.

V Ljubljanski ekipi je bila naučinkovitejša Tjaša Stanko s sedmimi zadetki, pri domačinkah jih je Sara Ristovska dosegla 5. Ana Gros je dosegla 1 zadetek za CSKA.