Zagorje do novih točk

Na drugi tekmi 1. ženske rokometne lige so se zmage veselile rokometašice Zagorja.

Zagorjanke so doma gostile igralke Izole. Tekma je bila zelo izenačena, v 15. minuti so domačinke vodile za gol (5:4), na polčas pa sta ekipi odšli poravnani na 11. V drugem polčasu so pobudo prevzele domačinke, z nekaj dobrimi napadi in dobro obrambo so si v 45. minuti priigrale prednost z 20:16. Prednosti niso več izpustile iz rok in na koncu slavile s 23:21.

Najučinkovitejši pri domačinkah sta bili Lucija Žerko in Ivana Nikolič s šestimi zadetki, toliko pa jih je na za Izolanke dosegla tudi Mandy Štritof.

Na prvi sobotni tekmi so do gladke zmage prišle rokometašice Celja, ki so doma premagale Žalec. Tekmo so odlično začele, in na polovici prvega polčasa povedle za 6. Rokometašice Žalca niso uspele držati priključka, tako da je bila razlika od polčasu visoka (20:6). Tudi v drugem polčasu so Celjanke narekovale visok ritem, v 48. minuti pa so povedle že za 16. Ob koncu je bil rezultat 35:21.

Za Celjanke sta Katarina Regner in Jasmina Pišek dosegli 6 golov, za Žalec pa sta Lana Artelj in Hana Galič dosegli 4.

Na drugi tekmi sta se pomerili zasedbi ŽRK Krka novo Mesto in ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Ajdovke so bolje odprle tekmo in v 10. minuti povedle s 5:2. V 19. minuti so domačinke izenačile na 7, ob koncu polčasa pa so Ajdovke prišle do vodstva 11:14. V drugem polčasu so večji del vodile Primorke, a so Novomeščanke držale korak z njimi. V rokah so imele celo obe točki, ko je dve minuti pred koncem zadela Erin Novak. Za izenačenje je ob koncu zadela Živa Čopi.

Za domače sta 6 golov dosegli Erin Novak in Ivona Barukčić, za Ajdovke pa jih je 10 dosegla Nataša Janković Rustja.

Tekma med ŽRK Ptuj in ŽRD Litija je bila prestavljena.

RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA : ŽRK VELENJE 51:22 (25:15)
RŽK ZAGORJE : ŽRK TRGO ABC IZOLA 23:21 (11:11)
ŽRK Z’DEŽELE : RK ZELENE DOLINE ŽALEC 35:21 (20:6)
ŽRK KRKA NOVO MESTO : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 25:25 (11:14)