Krimovke do velike točke na gostovanju v Franciji

RK Krim Mercator in Metz Handball

Rokometašice Krima so danes gostovale pri francoskemu Metzu. Domov se vračajo s točko, ki so si jo priborile z močnim drugim polčasom, po nekoliko slabšem začetku.

Francozinje so tekmo otvorile s tremi goli in v peti minuti je padel tudi prvi gol Krimovk. Po sedemmetrovki Tamare Horacek v vrstah Metza je bil rezultat 9 proti 6 za domačinke, ki se je kmalu povišal na 11:7. Sledil je še kako nujen odgovor Krimovk, ko so zaporedoma zadele Stanko, Varagić in Svetik. Do polčasa so zaostale le še za dva gola in se v nadaljevanje podale rezultatsko blizu.

Drugi polčas so začele z golom Allison Marie Pineau. V štirideseti minuti so po golu Kreijeve prvič povedle ob rezultatu 20:21. Po dveh golih domačink, je sledilo pet minut rokometašic Krima. Ljepoja, Slezak in Zickero so poskrbele za dva gola prednosti, ki pa jo je nadoknadila De Paula sama. Do konca tekme sta bili ekipi izenačeni, končni rezultat pa je postavila Metzova rokometašica Laura Kanor.

Metz Handball : RK Krim Mercator – 27:27