Krimovke in Celjanke do zanesljivih zmag

Na petkovih tekmah sta se zmag veselili ekipi Krima in Celja, v soboto pa so slavile Koprčanke, Ajdovke in Logatčanke. Tekma med ekipama Žalca in Ptuja se je končala z neodločenim rezultatom.

Na prvi petkovi tekmi sta se pomerili ekipi ŽRK Velenje in ŽRK Z’Dežele. Prvi gol na tekmi je dosegla ekipa Celja in tako vodila od samega začetka tekme. Z dobro igro v napadu in obrambi, so na odmor odšle s prednostjo 7 golov (10:17). Tudi v drugem polčasu niso popuščale, ohranjale so prednost, ob koncu pa so slavile za osem (21:29).

Pri domačinkah sta bili nauspešnejši igralki Ines Kaltak in Nastja Ferenc s 5 zadetki, pri Celjankah pa se je z 9 goli najbolj izkazala Katarina Regner.

Drugi petkov obračun smo spremljali v Izoli, kjer so gostovale serijske prvakinje, rokometašice Krima. Ljubljančanke so že na začetku tekme potrdile svojo kakovost in v 10. minuti vodile za 6. Do polčasa so svojo prednost le še povečale, bilo je 6:22. V drugem polčasu niso popuščale, svojo prednost so le še povečevale in na koncu zmagale za 24 (15:39).

Pri Izolankah sta Sara Hodžič in Urša Mateković dosegli štiri zadetke, na drugi strani pa je bila najuspešnejša Manca Jurič s šestimi.

Na prvem sobotnem obračunu nismo dobili zmagovalk. Srečanje med RK Zelene Doline Žalec in ŽRK Ptuj je bilo izenačeno do 24. minute, nato pa so Žalčanke z delnimi izidom 6:2 na odmor odšle s prednostjo 17:13. Gostiteljice so celotni drugi polčas držale prednost treh zadetkov, a so Ptujčanke v 58. minuti prišle do izenačenja. V naslednjem napadu so nato celo zadele za vodstvo, a je za končnih 30:30 zadela Laura Cerovak.

Prav ona je bila najbolj razpoložena igralka pri domačih, dosegla je 9 golov. Pri Ptujčankah je Minea Kolenko dosegla kar 14 golov.

Tekmo med Mlinotestom in Zagorjem je bolje odprlo Zagorje, ki je doseglo gol s 7 metrov. To je bilo edino vodstvo na tekmi, saj so Ajdovke nato vzele stvari v svoje roke, in ob polčasu vodile za sedem zadetkov (18:11). Tudi v drugem polčasu so gospodovale na igrišču, nič niso prepuščale naključju in na koncu slavile s 35:23.

Nataša Janković Rustja je pri domačinkah dosegla 9 golov, Ivana Nikolič pa je za Zagorje dosegla 11 golov.

Tekma med ŽRD Litija in ŽRK Krka Novo Mesto je bila prestavljena.