Krimovke klonile proti evropskim prvakinjam

Rokometašice Krima so danes v Stožicah gostile norveški Vipers Kristiansand. Norvežanke so bile v preteklih dveh sezonah zmagovalke EHF Lige prvakinj, za Krimovke pa so bile danes premočen nasprotnik, saj so slavile z 21-27.

Rokometašice Krima so doživele še drugo zaporedni poraz v Ligi prvakinj. Potem, ko so v prejšnjem krogu izgubile v Bukarešti  so tokrat znova klonile proti Kristiansandu. Proti temu moštvu so Krimovke že v lanski sezoni izgubile štirikrat.

Ljubljančanke so začele dobro in povedle s 7-5, a so Norvežanke nato pokazale zobe. Z delnim izidom 0-6 so povedle in nato vodile skozi večino prvega polčasa. Gostje so tako po prvem delu igre vodile z 11-13.

V drugem polčasu so Norvežanke s hitrim delnim izidom 2-7 dokončno pobegnile Slovenkam. Sledila je vratarska menjava pri Krimu, ko je med vratnici stopila Jovana Risović, a tudi razpoložena Risovićeva (6 obramb), ni bila dovolj za domači uspeh.

Najboljša strelka domačih je bila z 8 zadetki Dmitrijeva.