Krimovke z 49 goli popolnoma deklasirale nasprotnice, uspešne tudi Mlinarke

V torek sta bili na sporedu dve tekmi 5. kroga 1. ženske rokometne lige. Zmag sta se veselila oba slovenska evropska predstavnika, RK Krim Mercator in ŽRK Mlinotest Ajdovščina.

Rokometašice RK Zelene doline Žalec niso bile kos Ljubljančankam. Domačinke so dvome o zmagovalcu razblinile že v prvem polčasu, saj so na odmor odšle s prednostjo 15 zadetkov (25:10). V drugem polčasu so prednost samo še povečevale, Žalčanke pa nikakor niso našle pravega načina, kako zaustaviti razigrane Krimovke. Na koncu je bil rezultat 49:20 v prid Krima, ki je dokazal za kako kakovostno moštvo gre.

Za Ljubljančanke je Tjaša Stanko dosegla 11 golov, pri gostjah pa je Tia Robida dosegla 5 golov.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 5. KROG
RK Krim Mercator : RK Zelene Doline Žalec 49:20 (25:10)

Na drugi torkovi tekmi je ŽRK Mlinotest Ajdovščina gostila rokometašice ŽRK Velenje. Domačinkam se je poznala utrujenost po dveh napornih evropskih tekmah, tako da so Velenjčanke nudile dober odpor. Prvi polčas srečanja je bil zelo izenačen, na odmor pa so domačinke odšle s prednostjo dveh zadetkov (19:17). V drugem polčasu so zaigrale bolje, in tekmo mirno pripeljale do konca, na koncu je bilo 32:28.

Pri domačinkah je bila nauspešnejša igralka Teja Ferfolja s sedmimi, pri gostjah pa Nastja Ferenc z devetimi goli.

ŽRK Mlinotest Ajdovščina : ŽRK Velenje 32:28 (19:17)