Krimovke za las ob nove točke v Ligi prvakinj

Krimovke so na tekmi 7. kroga elitne Lige prvakinj gostile vodilno ekipo skupine A. V ljubljanskih Stožicah je gostoval romunski CSM Bucuresti, ki je bil pred tekmo izrazit favorit za zmago. Tekma je potekala pred praznimi tribunami, Krimovke pa so bile blizu presenečenja, a so v zadnjih minutah tekme krajšo potegnile Romunke.

Začetek tekme ni bil na strani Krimovk, ki so v 4. minuti izgubljale z 0:3. Po začetnem krču pa so se domačinke le zbrale in se v 10. minuti popolnoma približale nasprotnicam in celo izenačile na 6:6. Sledilo je nekaj minut izenačene igre, nato pa so pobudo znova prevzele Romunke in povedle s +4 (7:11). V zadnjih minutah prvega polčasa so se domačinke znova približale in z rezultatom 11:12 vstopile v drugi del tekme.

Takoj na začetku drugega dela so Krimovke uspele zadeti in znova rezultat poravnale na 12:12. Sledil je nekajminutni juriš Tigric, ki so v 34. minuti z golom Pletikosićeve prišle do prvega vodstva na tekmi (13:12). Nalet Krimovk se je končal v 42. minuti, ko so Romunke znova povedle (17:18). Od tedaj se Krimovke nikakor niso sestavile in romunski velikan je znova pobegnil na +4 (20:24). V zadnjih minutah smo lahko videli nekaj osnovnošolskih napak domačih rokometašic, ki so jih najverjetneje stale presenečenja in novih točk v Ligi prvakinj.

Dve minuti do konca so se Krimovke približale na 2 zadetka, imele tudi napad za -1 a so gostujoče rokometašice uspele zaustaviti napad Krimovk in se veselile tesne zmage proti slovenskim državnim prvakinjam.