Rokometaši Kopra brez večjih težav opravili z Ribnico

V eni izmed zaostalih tekem 5. kroga sta svoje moči pomerili RD Riko Ribnica in RD Koper. Pričakovali smo trdo in izenačeno tekmo, saj nobena izmed ekip ni v sezono vstopila po pričakovanjih. Ribničani so igrali svojo prvo tekmo po dveh tednih, Koprčani po treh.

To se je poznalo tudi na začetku tekme. Obe ekipi sta namreč začeli zadržano in do 9. minute tudi izjemno izenačeno (3:3). Nato pa se je gostom odprlo in z delnim izidom 0:3 so prišla do vodstva 3:6. Do take prednosti je Koprčanom pomagal tudi vratar Rok Jelovčan, ki se je izkazal z nekaj izjemnimi obrambami. Tako je moral reagirati domači trener Damjan Škaper z minuto odmora. Kot se je izkazalo je to domačinom dalo moči, saj so se ekspresno približali le na gol zaostanka (5:6). V nadaljevanju pa so potek srečanje prevzeli Ribničani. V 22. minuti so po zadetku Kristiana Eskeričića ponovno prešli v vodstvo (10:9). Primorci pa so še enkrat pokazali, da so v Ribnico prišli po novi dve točki. Na krilih Staša Slatineka Jovičiča in vratarja Jelovčana so povedli z 10:13. Prednosti do konca polčasa niso izpustili iz rok in na odmor odšli ob rezultatu 12:15. So pa Koprčani v 27. minuti ostali brez enega izmed glavnih členov v obrambi, Roka Mariča. Ta je namreč zaradi udarca po obrazu prejel direkten rdeči karton.

V drugi del igre so bolje vstopili gostje. Hitro so namreč prišli na šest golov prednosti (12:18). Koprčani se pri tem niso ustavili. S pomočjo Jelovčana, ki je nadaljeval z izjemno predstavo so v 44. minuti prišli do osmih zadetkov prednosti (16:24). Trener domače ekipe Škaper je tako ponovno segel po minuti odmora. Ribničani niso našli pravega odgovora za izjemno razpoložene Primorce. Te niso popuščali v svoji igri in v 53. minuti povedli že za devet golov (20:29). Tekmo so tako brez težav pripeljali do konca, čeprav so se domačini v zaključku tekme razigrali in poraz nekoliko ublažili. Končni rezultat je bil 26:30.

Pri gostiteljih je bil najučinkovitejši Uroš Knavs s šestimi goli, za Koper je bil osemkrat natančen Tine Poklar. Omenimo lahko tudi vratarja Kopra Roka Jelovčana, ki se je ustavil pri 13 obrambah.

RIKO RIBNICA : KOPER  26:30 (12:15)