Krimovke zapravile 9 golov prednosti in ostale brez točk

Rokometašice krima, ki so v areni Stožice gostile norveški Vipers Kristiansand, so imele v prvem polčasu vse v svojih rokah, ko so vodile z že devet zadetkov prednosti. A gostujoče nasprotnice so se v drugem delu razletele, stopile razliko in same povedle s prednostjo, katere Krimovke do zadnjih sekund niso več uspele ujeti.

Krimovke so hitro povedle s 4:1 in na parketu vzpostavile avtoriteto. Kljub mnogim poizkusom norveških nasprotnic prednosti niso izpustile in za vsak prejet gol odgovorile z enim ali dvema uspešnima napadoma. V 28. minuti je Andrea Lekič zadela za najvišje vodstvo s 15:6. Norvežanke so v zaključku prvega polčasa na svojo srečo odgovorile z edinim delnim izidom 0:4 in na odmor odšle z zaostankom ‘le’ šestih zadetkov (16:10).

Štirje goli ob koncu polčasa je bila le skrita napoved za popoln nalet gostujočih tekmic. Slednje so pričele ustavljati napade Krimovk, ki so tudi same naredile preveč napak v obrambi, ki je bil v prvem delu malodane brezhiben. Norvežanke so pričele odgovarjati s svojimi serijami zadetkov in v 45. minuti izenačile na 19:19. A tu se ni končalo. Prvič na tekmi so povedle nato pa naredile svojo prednost in ušle na 19:22, šele nato je črne minute Krima prekinila Maja Svetik. Tigrice so se v zadnjih minutah uspele vrniti na gol zaostanka, a je bilo za osvojitev točke prepozno. Norvežanke so po velikem povratku slavile z minimalnih 26:27.