Krka zasluženo do druge zmage v prvenstvu!

Od uvoda smo bili priča nadvse izenačenemu srečanju. Potekala je hitra igra, iz napada v napad, minimalen zaostanek pa so konstantno izničevali rokometaši Krke. Vlogi sta se zamenjali, ko je bil v 17. minuti na strani Kopra izključen Dragan Pavlović. Krka je še enkrat več izenačila, nato pa po golu Tilna Kukmana prvič na tekmi povedla (8:7). Te prednosti ni zapravila in prvi polčas dobila s 13:12.

V nadaljevanju ne eni ne drugi niso popuščali. Najprej so si tri gole prednosti priborili domači, (16:13) a so obalni nasprotniki odgovor našli v napakah krkašov in hitrih protinapadih. Izgubljene žoge domačih bi se toliko bolj poznale, če v vratih ne bi bil znova razpoložen Luka Radović. Tudi po zaslugi štirih izključitev v razmahu petih minut na strani Krke so gostje ponovno prešli v vodstvo (17:18). Jan Irman in Klemen Matko sta bila nato ena redkih pri Krki ki Radoviču v napadu nista ostala več dolžna in rezultat ponovno obrnila v korist Novomeščanov (21:20). Domači v zaključku niso več popustili, zadnje minute so odlično in idejno odigrali v napadu ter na koncu zasluženo slavili drugo zmago v letošnjem državnem prvenstvu (27:26).